pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Armenia. Karawany śmierci. Seria: Reportaż
muzyka:

Armenia. Karawany śmierci. Seria: Reportaż

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: Czarne
Rok wyd.: 2017
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788380494718
Data: 2017-04-10
27.16  39.90  12.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Armenia. Niegdyś potężne imperium rozciągające się od Morza Kaspijskiego po Morze Śródziemne, dzisiaj zubożałe państewko na Kaukazie Południowym. A przecież to tutaj, na szczycie Araratu, osiadła po biblijnym potopie arka Noego, to tutaj na nowo miał się zacząć świat. Armenia jako pierwsze państwo na świecie przyjęła chrześcijaństwo, a jej mieszkańcy uznali się za naród wybrany przez Boga. Ale jeśli Bóg naprawdę wybrał Ormian, to potraktował ich niczym Hioba.

Ten mały naród z bogatą tradycją piśmiennictwa, kultury i sztuki żyje dzisiaj wspomnieniami czystek, wojny i prześladowań, nieustannie ożywia pamięć o karawanach śmierci i ludobójstwie. Trudne sąsiedztwo naznaczone konfliktami zbrojnymi, napięcia polityczne, emigracja zarobkowa to zaledwie kilka przeszkód, które spowalniają rozwój Armenii, stawiając ją wśród najbiedniejszych republik poradzieckich. Za to rozsiani po całym świecie Ormianie tworzą zwartą i solidarną ponadpaństwową wspólnotę, która pielęgnuje świadectwa zamierzchłej świetności ojczyzny i pieczołowicie zlicza znamienite postaci ormiańskiego pochodzenia.

Armenia. Karawany śmierci to owoc wieloletnich podróży dwojga wybitnych specjalistów od tematyki wschodniej.

Czas trwania: 8 godzin 23 minuty
Czyta: Maciej Więckowski

Muzyka „Armenia. Karawany śmierci. Seria: Reportaż” - oprawa CD - Wytwórnia: Czarne. Cena 27.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Andrzej Brzeziecki, Małgorzata Nocuń - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Nie dam ci siebie w żadnej postaci - okładka książki

Nie dam ci siebie w żadnej postaci

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki
Produkty podobne:
Rowerem przez świat - okładka książki

Rowerem przez świat

Krzysztof Skok