pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Biorę sobie Ciebie... Słowo Boże na dzień ślubu. Komentarz i rytuał
Tytuł książki:

Biorę sobie Ciebie... Słowo Boże na dzień ślubu. Komentarz i rytuał

Autor książki:

Gianfranco Ravasi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 280x255 mm
EAN: 9788379719952
ISBN: 978-83-7971-995-2
Data: 2020-07-01
29.80  45.00  15.2 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wybitny biblista i egzegeta, kardynał Gianfranco Ravasi, dzieli się z czytelnikami swoją refleksją nad wszystkimi czytaniami, a także psalmami responsoryjnymi, wchodzącymi w skład Lekcjonarza obrzędowego przeznaczonego na Mszę św. sprawowaną z zawarciem związku małżeńskiego. Od Księgi Rodzaju po Apokalipsę, przechodząc przez 26 różnych ksiąg biblijnych, zawarte tam słowo Boże ukazuje autentyczny obraz chrześcijańskiego małżeństwa i rodziny. Zgłębiając te ponad 80 fragmentów Pisma Świętego, autor z właściwą sobie kompetencją i polotem pokazuje teologiczne, moralne oraz egzystencjalne aspekty zarówno spotkania w miłości, jakie ma miejsce między mężczyzną a kobietą, jak i samego sakramentu, który tę miłość uświęca.

Książka, rodzaj katechezy małżeńskiej, stanowi wspaniałe źródło inspiracji dla urzędowego szafarza sakramentu, który przygotowuje kazanie czy też komentarz dla całej ceremonii. Ale równocześnie dzieło to może się stać wymownym prezentem ślubnym dla par przygotowujących się do poświadczenia swego związku przed ołtarzem. Nowożeńcy bowiem będą z niego mogli wybrać takie teksty biblijne, które pragną podarować sobie samym, swoim bliskim i przyjaciołom jako życzenie i wzór życia małżeńskiego w czasie obrzędu w kościele. Jak podkreśla kard. Ravasi, "lekcjonarz ten powinien się również przekształcić w zachętę do małżonków mających za sobą pewien etap wspólnego pożycia, a ponadto do par żyjących już ze sobą od lat, by cofnęły się pamięcią i zechciały przeżyć na nowo ów uroczysty dzień". Książkę dopełnia rytuał zawarcia sakramentu małżeństwa dostosowany do zwyczajów diecezji polskich.


AUTOR:
Gianfranco Ravasi (ur. w 1942 r. w Merate, Lombardia, Włochy), kardynał, biblista, znawca języka hebrajskiego, autor licznych prac z dziedziny duchowości. Długoletni prefekt Biblioteki-Pinakoteki Ambrozjańskiej w Mediolanie, wykładowca egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Północnych Włoch. Członek Papieskiej Komisji Biblijnej, Papieskiej Rady ds. Kultury, Papieskich Komisji ds. Dó Kulturalnych Kościoła oraz Archeologii Sakralnej. Znany popularyzator Pisma Świętego i komentator ksiąg biblijnych.

Książka "Biorę sobie Ciebie... Słowo Boże na dzień ślubu. Komentarz i rytuał" - Gianfranco Ravasi - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2020 r. Cena 29.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Gianfranco Ravasi - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Świat Maryjnych Objawień - okładka książki

Świat Maryjnych Objawień

Wincenty Łaszewski
Produkty podobne:
Słowo Boże nie jest związane - okładka książki

Słowo Boże nie jest związane

ks. Jan Kanty Pytel
Słowo na okres Wielkiego Postu - okładka książki

Słowo na okres Wielkiego Postu cz. I

ks. Wojciech Kardyś, ks. Piotr Lubecki
Słowo na okres Wielkiego Postu - okładka książki

Słowo na okres Wielkiego Postu cz. II

ks. Wojciech Kardyś, ks. Piotr Lubecki