pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Opowieści nieba

Autor książki:

Gianfranco Ravasi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788375800425
ISBN: 978-83-7580-042-5
Data: 2009-01-20
29.68  37.90  8.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka znakomicie wprowadza w świat Starego Testamentu, pozwalając nawet dość przypadkowemu czytelnikowi, który jeszcze nie nabył głębszej zażyłości ze Słowem Bożym, prześledzić główne idee zawarte na kartach ksiąg będących wspólnym dziedzictwem tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej. Jest to rodzaj przewodnika po tym świecie, który często jest przeciętnemu katolikowi zupełnie nieznany albo też bywa przez niego błędnie rozumiany. Lektura tej książki pozwoli każdemu nie tylko odkryć piękno Pism żydowskich, ale również nie czuć się zagubionym wobec pytań i wątpliwości, jakie rodzą się czasami przy czytaniu pewnych stronic Starego Testamentu.
Jak zwykle u Ravasiego, znakomite połączenie znajomości tematyki biblijnej z ogólną erudycją (sztuka, muzyka, literatura powszechna); jasność i względna prostota języka; duża umiejętność dokonywania syntezy, przez co książka - wbrew pozorom - nie jest przegadana.
Wydaje się, że może trafić do każdego czytelnika, niekoniecznie do wierzącego; nie jest napisana z "konfesyjnej" perspektywy (ukazała się we Włoszech w wydawnictwie całkowicie świeckim).

"Pomyśleliśmy zatem, aby niniejszą pozycją zaproponować rodzaj przewodnika po podróży w głąb tekstu biblijnego w dwunastu etapach, przewodnika, który by nie wyczerpywał wszystkich kwestii(…), ale który by wskazywał główną drogę z uwzględnieniem jednak skrzyżowań, rozgałęzień i bocznych torów.”
I. Opowieść nieba
II. Któż ci powiedział, że jesteś nagi?
III. Walcz z Bogiem, a on ci będzie błogosławił
IV. Syk z prochu historii
V. Imperium Prawa
VI. Kadzidło nie jest narkotykiem
VII. Ja jestem namiotem, domem, tronem!
VIII. Nieskończona inteligencja
IX. Jak śpiewać w obcej ziemi?
X. Dni gniewu
XI. Dzieci Boga miłości
XII. Jaki Bóg?
Pisarz pozwala czytelnikowi na samodzielne przemyślenia, przedstawia wszystkie możliwości, daje wybór, a jednocześnie rozwiewa wątpliwości, obala stereotypy dotyczące Starego Testamentu, przy czym powołuje się na wiarygodne i dla katolików niepodważalne argumenty.
Najnowsza książka Ravasiego przynosi oddech świeżej myśli, jest innowacyjnym spojrzeniem na nieco wytarte teologiczne szlaki.
Pozycja Gianfranco Ravasiego nie jest przeznaczona wyłącznie dla katolików, czy też dla ludzi uprawiających teologię spontaniczną tudzież systematyczną, zachęca do zaciekawienia się Pismem Świętym także i ludzi poszukujących. Lektura tejże książki, zatem nie tylko przysporzy czytelnikowi bardzo przydatnej wiedzy, ale rozbudzi jego ciekawość, jego chęć poznawania. A takie książki warto czytać. Ravasi pisze przecież rozlegle i ciekawie o tym, co samo w sobie interesuje i ciekawi każdego człowieka.

Świętny wstęp do przygody z Biblią.
Powinien mieć na półce tę książkę każdy profesjonalnie obcujący ze Słowem Bożym (ksiądz, katecheta, ale i człowiek świecki).

Książka "Opowieści nieba" - Gianfranco Ravasi - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2009 r. Cena 29.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Opowieści nieba"
Gianfranco Ravasi - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ewangelia Dzieciństwa - okładka książki
Ewangelia Dzieciństwa Gianfranco Ravasi
Produkty podobne:
Biblia dla dzieci - okładka książki
Biblia dla dzieci praca zbiorowa