pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Benedykt XVI - seria książek

Autor książki:

Benedykt XVI

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 900 s.
Wymiar: 165x200 mm
EAN: 9788327718419
ISBN: 978-83-2771-841-9
Data: 2020-10-19
Cena wydawcy: 199.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Niepowtarzalna seria książek Benedykta XVI Odkryj bogactwo myśli i wiary Josepha Ratzingera. Poznaj poruszające refleksje i wnikliwe diagnozy jednego z najwybitniejszych teologów naszych czasów.

W tym unikatowym zbiorze papież odpowiada na pytania nurtujące każdego wierzącego i dotyka tematów fundamentalnych, miedzy innymi:
Jaka jest rola rozumu w życiu wiary? Na czym polega misja Kościoła w dzisiejszym świecie? Jaka jest prawda o przeznaczeniu człowieka? Czy kryzys wiary widoczny w społeczeństwach Zachodu jest zapowiedzią odnowy? Jak pojąć fakt, że Bóg stanął przed człowiekiem jako bezbronne Dziecko? Dlaczego zmartwychwstanie Jezusa przeobraziło cały wszechświat? Czym są wolność, kościelna wspólnota i jak zaspokajać w sobie głód Boga? Seria książek Benedykta XVI przybliża nas do zrozumienia tajemnic wiary i kondycji współczesnego świata.

Ratzinger mocno stąpa po ziemi, a jego myśl jest zakorzeniona w konkrecie chwili. Ujawnia się on jako prawdziwy teolog, którego zadaniem jest nie tylko kontemplacja rzeczywistości wiecznej, ale też mądre i głębokie widzenie obecnego stanu rzeczy.

ks. prof. Robert J. Woźniak

Książka "Benedykt XVI - seria książek" - Benedykt XVI - oprawa twarda - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 900 stron i została wydana w 2020 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]