pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy

Autor książki:

Peter Seewald

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 140x204 mm
EAN: 9788375699005
ISBN: 978-83-7569-900-5
Data: 2016-09-06
Obniżka! 28.39  39.90  11.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Papież emeryt przerywa milczenie!
Książka Ostatnie rozmowy 9 września w księgarniach.

Sensacyjny wywiad-rzeka Benedykta XVI z Peterem Seewaldem.

Ta wiadomość przez ostatnie miesiące trzymana była w ścisłej tajemnicy. Benedykt XVI po wielu przemyśleniach postanowił, że po raz ostatni zabierze publicznie głos. Współautorem publikacji nie mógł zostać nikt inny, jak tylko Peter Seewald, autor jego wcześniejszych bestsellerowych książek-wywiadów. Owocem wielu wspólnych spotkań są odważne, szczere i w wielu momentach zaskakujące Ostatnie rozmowy.

Sensacyjna książka-testament Benedykta XVI ukaże się 9 września równocześnie w kilkudziesięciu krajach. Papież emeryt zapowiada, że to jego ostatni publiczny wywiad. Na razie tekst publikacji znają nieliczni. „Zaskakująco odważna i szczera” - tak książkę ocenia polski wydawca. „Wzbudzi wiele dyskusji” - dodaje. Zdaniem tłumacza, ks. Jacka Jurczyńskiego SDB, „daje ona czytelnikom możliwość bliższego «kontaktu» z człowiekiem, którego się widziało i słyszało, a jednak się go nie zna. Wiele poruszonych przez papieża kwestii daje odpowiedź na pytania nurtujące współczesnego człowieka. Peter Seewald zadaje je swojemu rozmówcy w naszym imieniu“.

W Ostatnich rozmowach emerytowany papież mówi wprost o powodach swojej rezygnacji, kluczowych momentach pontyfikatu, o konklawe i swoim następcy - Franciszku. Opowiada także o trudnych i kontrowersyjnych wydarzeniach, które miały miejsce, gdy zasiadał na Tronie Piotrowym, m.in. o aferze Vatileaks, reformach Kurii Rzymskiej i lobby gejowskim w Kościele. Benedykt XVI nigdy wcześniej nie mówił w sposób tak osobisty o swojej wierze, współczesnych wyzwaniach chrześcijaństwa i przyszłości Kościoła. Jeden z największych teologów i myślicieli naszych czasów opowiada również o swojej rodzinie i innych drogich mu osobach, a także o ważnych chwilach w swojej biografii. Po raz pierwszy w historii Kościoła papież podsumowuje swój pontyfikat oraz szczerze odpowiada na pytania, które od kilku lat nurtują nie tylko dziennikarzy, ale i wielu katolików.

Peter Seewald - dziennikarz, jeden z najważniejszych niemieckich autorów książek religijnych, którego wywiady z Josephem Ratzingerem, późniejszym Benedyktem XVI, stały się bestsellerami: Sól ziemi, Bóg i świat oraz Światłość świata.

Książka "Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy" - Peter Seewald - oprawa twarda - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2016 r. Cena 28.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Peter Seewald - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wspomnienia z Kazachstanu - okładka książki

Wspomnienia z Kazachstanu

ks. Władysław Bukowiński
Ostatnie wołanie Maryi - okładka książki

Ostatnie wołanie Maryi

ks. Piotr Glas
Produkty podobne:
Tryptyk o wierze - okładka książki

Tryptyk o wierze

Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek
Duch liturgii - okładka książki

Duch liturgii

kard. Joseph Ratzinger