pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bankowe ryzyko systemowe. Źródła i instrumenty redukcji
Tytuł książki:

Bankowe ryzyko systemowe. Źródła i instrumenty redukcji

Autor książki:

Jan Koleśnik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 422 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380859159
ISBN: 978-83-8085-915-9
Data: 2019-09-04
74.68  85.00  10.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nowe, post kryzysowe, podejście do regulacji finansowych koncentruje się na zagrożeniach dla rynków finansowych w szerokim zakresie, a także na potencjalnym wpływie na system finansowy problemów, jakie mogą pojawić się w instytucjach finansowych o znaczeniu systemowym. Bankowe ryzyko systemowe stało się kluczowym czynnikiem stabilności finansowej, aczkolwiek wciąż trwają badania i spory nad jego naturą i narzędziami, które mogłyby je skutecznie ograniczyć. Reformy systemowe same w sobie niosą jednak ryzyko systemowe, gdyż często okazuje się, iż w ich wyniku pojawiają się efekty uboczne, których nikt wcześniej nie przewidział.

Prezentowana monografia jest głosem w dyskusji nad źródłami i narzędziami ograniczania bankowego ryzyka systemowego, w której przyjęty został autorski podział źródeł tego rodzaju ryzyka na trzy zasadnicze grupy (ponadsektorowe, sektorowe oraz indywidualne) oraz zaproponowane zostały instrumenty jego ograniczania nie tylko odnoszące się do tych grup, ale także narzędzia o charakterze hybrydowym, tj. przymusowa restrukturyzacja banków.

Książka "Bankowe ryzyko systemowe. Źródła i instrumenty redukcji" - Jan Koleśnik - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 422 stron i została wydana w 2019 r. Cena 74.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jan Koleśnik - autor m.in.:
Produkty podobne:
Finanse we współczesnych procesach - okładka książki

Finanse we współczesnych procesach kreowania wartości

Wiesława Caputa, Danuta Szwajca (red.)