pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Bank komercyjny w Polsce. Podręcznik akademicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 526 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380852594
ISBN: 978-83-8085-259-4
Data: 2016-09-22
92.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ideą prezentowanej publikacji stała się całościowa analiza działalności operacyjnej banków komercyjnych, zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i w odniesieniu do danych empirycznych, podporządkowana klasyfikacji operacji bankowych opartych o kryterium przedmiotowe. Żaden bank nie prowadzi jednak działalności w oderwaniu od uwarunkowań zewnętrznych, dlatego pierwszy rozdział ma charakter wprowadzający Czytelnika w problematykę organizacji i funkcjonowania systemu bankowego, instytucji centralnych o charakterze powszechnym i samorządowym oraz wskazania miejsca i roli banków w polskim systemie bankowym. Rozdział drugi traktujący o czynnościach/operacjach bankowych, prezentuje dwie podstawowe klasyfikacje działań podejmowanych przez banki - według prawa bankowego oraz według kryterium przedmiotowego. Ten drugi podział stanowi podstawę dalszej konstrukcji podręcznika. Kolejnych pięć rozdziałów zawiera bowiem szczegółowe omówienie operacji bankowych.

Wydanie 2 wzbogacone zostało o dwa rozdziały dotyczące marketingu usług bankowych oraz etyki w działalności bankowej, a także o nowe elementy aktualizujące dotychczasową wiedzę oraz rozszerzające zakres rozważań odnośnie do poszczególnych obszarów działalności banków komercyjnych w Polsce.

Książka "Bank komercyjny w Polsce. Podręcznik akademicki" - Joanna Świderska, Tamara Galbarczyk, Monika Klimontowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 526 stron i została wydana w 2016 r. Cena 92.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.