pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bóg miłosierny i łaskawy
Tytuł książki:

Bóg miłosierny i łaskawy

Autor książki:

Alain-Marie de Lassus

Dane szczegółowe:
Wydawca: Serafin
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788394379193
ISBN: 978-83-9437-919-3
Data: 2017-01-19
26.06  34.90  8.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Choć niektórzy uważają, że miłosierdzie Boże zostało objawione dopiero w Nowym Testamencie, już w Księdze Wyjścia Bóg mówi o sobie, że jest "Bogiem miłosiernym i łaskawym, nieskorym do gniewu, pełnym miłości i wierności" (Wj 34,6). Wyrażenie to - zwane często "formułą łaski" - przewija się przez cały Stary Testament. Wraz z Nowym Przymierzem objawienie tajemnicy miłosierdzia osiąga swój szczyt w osobie, nauczaniu i gestach Jezusa Chrystusa, a przede wszystkim w Jego Misterium Paschalnym. Chrystus zachęca swoich uczniów, by jak Ojciec byli miłosierni. Już od ponad wieku Duch Święty przynagla Kościół do pogłębiania tej niezwykłej tajemnicy. W Piśmie Świętym jest ona objawiana stopniowo, zaś najwyższym jej przejawem jest przebaczenie win. Kresem biblijnej wędrówki szlakami Bożego miłosierdzia będzie przebite serce ukrzyżowanego Jezusa.

Ojciec Alain-Marie de Lassus jest kapłanem Wspólnoty św. Jana i doktorem teologii. wykłada w domach formacji Wspólnoty w Rimont i w Saint Jodard (Francja). Jest też uznanym kaznodzieją i rekolekcjonistą posługującym tak we Francji, jak i poza jej granicami.

Książka "Bóg miłosierny i łaskawy" - Alain-Marie de Lassus - oprawa miękka - Wydawnictwo Serafin. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2016 r. Cena 26.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Miłosierdzie w Piśmie Świętym - okładka książki

Miłosierdzie w Piśmie Świętym

ks. Stanisław Hałas SCJ
Produkty podobne:
Dyskretna obecność Maryi - okładka książki

Dyskretna obecność Maryi

Georgette Blaquiere
Trudne miejsca w Biblii - okładka książki

Trudne miejsca w Biblii

ks. Jerzy Chmiel