pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bądźcie miłosierni. Rozważania
Tytuł książki:

Bądźcie miłosierni. Rozważania

Autor książki:

ks. Jan Twardowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 204 s.
Wymiar: 203x129 mm
EAN: 9788378236320
ISBN: 978-83-7823-632-0
Data: 2016-07-08
23.10  30.00  6.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Boże miłosierdzie to miłość, która zniża się ku nam. Nie bardzo chcemy zniżającej się ku nam miłości ludzkiej. Zwłaszcza wtedy, kiedy wzrasta poczucie sprawiedliwości jako konieczność. Rozumiemy, że chodzi o ludzką dobroć, której wciąż jest za mało. Lubimy ludzi, kochamy ich, ale ze względu na Pana Boga. Jeżeli kochamy ich tylko ze względu na siebie, możemy ich skrzywdzić.

ks. Jan Twardowski (1915-2006)

Bądźcie miłosierni to wybór rozważań o tym, czym jest miłosierdzie Boga i rozważań o znaczeniu słów "Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny" (Łk 6,36) w postawie człowieka. Na książkę składają się fragmenty homilii ks. Twardowskiego z kilkudziesięciu lat, które stanowiły komentarz do tekstów Ewangelii, mówiących o miłości Boga do człowieka i Bożym Sercu; miłosierdziu człowieka i ofierze, życiu miłosierdziem.

Autor stawia tu pytania, na które szuka odpowiedzi: Co to znaczy, że Bóg jest miłosierny? Jak przejawia się Boża miłość? Jak mówić o Bożej miłości w świecie wojen i nienawiści? Czy człowiek potrafi być miłosierny? Na ile kierujemy się w życiu dobrocią, miłością, przebaczeniem?
Książka Bądźcie miłosierni - wraz z dwoma innymi: Będziesz miłował (2015) i Wytrwajcie w miłości (2016) - ukazuje się dla uczczenia setnej rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego, dla którego miłość była tematem najważniejszym. Trzy tomy wpisują się w Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy: Rok Miłosierdzia oraz 1050. rocznicę Chrztu Polski.

Wybór i opracowanie
Aleksandra Iwanowska

Książka "Bądźcie miłosierni. Rozważania" - ks. Jan Twardowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 204 stron i została wydana w 2016 r. Cena 23.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Jan Twardowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kilka myśli o Eucharystii - okładka książki

Kilka myśli o Eucharystii

ks. Jan Twardowski
Produkty podobne: