pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bajki dla dyslektyków. Kolorowanki logopedyczne

Autor książki:

Kamila Waleszkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 40 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788378509585
ISBN: 978-83-7850-958-5
Data: 2015-12-14
11.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Książka jest niezastąpioną pomocą w zwalczaniu problemu z nauką czytania i pisania, który nie polega na tym, jak wielu sądzi, czy dziecko nauczy się czytać i pisać, lecz na tym, jakim sposobem i w jakim czasie to osiągnie. Prezentowane w niniejszej publikacji bajki pomagają dzieciom zbudować zbiór skojarzeń ułatwiających prawidłowe rozpoznawanie liter, a dzięki zabawie uatrakcyjniają proces nauki czytania i pisania.

Książka "Bajki dla dyslektyków. Kolorowanki logopedyczne" - Kamila Waleszkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 40 stron i została wydana w 2015 r. Cena 11.05 zł. Zapraszamy na zakupy!

Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Oficyna Wydawnicza Impuls; Ocena: 5 pkt.; Data: 2018-03-13 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Wolne tempo czytania, słaba technika czytania (przedłużony etap głoskowania), znaczna liczba charakterystycznych błędów, słabe zrozumienie przeczytanego tekstu i niechęć do czytania – to wszystko symptomy, mogące świadczyć o występowaniu u dzieci dysleksji. Ich zmienność uzależniona jest od rodzaju oraz nasilenia dysfunkcji będących przyczyną dysleksji, od wieku i – co za tym idzie – długości treningu w czytaniu i pisaniu, a także od poziomu sprawności intelektualnej oraz od pracy nad problemem. Praca ta powinna przebiegać dwutorowo i obejmować zarówno specjalistyczną pomoc (tj. ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne), jak i systematyczny trening w czytaniu i pisaniu, który mogą z powodzeniem prowadzić rodzice.
Nieocenioną pomocą w walce z dysleksją są publikacje Oficyny Wydawniczej Impuls, w tym książka Kamili Waleszkiewicz „Bajki dla dyslektyków. Kolorowanki logopedyczne”. Ta niewielka objętościowo (39 stron) pozycja nie tylko wskaże rodzicom czy nauczycielom kierunek pracy z dzieckiem, ale dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom zapewni możliwość pracy nad eliminacją błędów, których przyczyną może być słaba pamięć wzrokowa bądź kinestetyczno-ruchowa. Prezentowane przez autorkę opowieści o problematycznych literkach nie tylko uczą, ale i bawią. Dzięki połączeniu fascynujących historii i zadań stojących przed dzieckiem, mimowolnie zaczyna ono kojarzyć nazwy przedmiotów i ich pisownię, zaś praca twórcza, jaką musi wykonać, w połączeniu z wyobraźnią, pozwala osiągać coraz większe sukcesy na polu walki z dysleksją.
Jakie dziecko bowiem oprze się opowieści o wędkującym „a” i jego wypadku z haczykiem, „e” - pomysłowemu budowniczemu, literce „l”, która lubiła piesze wędrówki przez las, czy roślinko-literkom „n” i „m”? Doskonałym pomysłem jest zaangażowanie dziecka w uzupełnianie przytoczonych bajek poprzez kolorowanie literek, kończenie obrazków czy rozwiązywanie krzyżówek. W ten sposób każde ćwiczenie jest dla dziecka sprawdzianem, choć ono odbiera je jako wyzwanie i okazję do twórczej kreacji.
„Bajki dla dyslektyków” mogą służyć nie tylko do niwelowania trudności w czytaniu i pisaniu, ale również do ujawnienia zagrożenia dysleksją i działań profilaktycznych. Książeczka sprawdzi się doskonale zarówno w warunkach domowych, jak i przedszkolnych, zapewniając dzieciom dużo radości oraz eliminując lęk przed negatywną oceną ich umiejętności.

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/bajki-dla-dyslektykow,79.html