pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak ptak swoje pisklęta

Autor książki:

Angelika M. Małek

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 230x150 mm
EAN: 9788327730145
ISBN: 978-83-2773-014-5
Data: 2022-03-08
31.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Poprawna teologia i ugruntowana na jej fundamencie apologia nie istnieją bez rozpoznania i zaakceptowania jako rzeczywistości zastanego kontekstu, a w konsekwencji dostosowania doń formy przekazu orędzia Ewangelii. Omówione w niniejszej pracy macierzyńskie metafory obecne w chrystologii już od samych początków Kościoła, ożywiane współcześnie w propozycjach wysuwanych w teologiach feministycznych dowodzą niezniszczalności tych metafor i świadczą o wysokiej wadze języka teologicznego opartego na bezpośrednich, bliskich relacjach międzyludzkich osadzonych zawsze w szerszej strukturze społeczeństwa i panującej w nim kultury.
Adrienne Rich, wpływowa amerykańska poetka i pisarka feministyczna, porównała działalność feministyczną do pracy wydobywczej, która zapomniane tradycje kulturowe wyciąga na światło dzienne jak skarby ukryte głęboko w ziemi. Niniejsze opracowanie dowodzi, że to porównanie można odnieść także do teologii feministycznej. Nowe wyzwania stanowią więc impuls do zbadania tego, co leży u źródeł naszej tożsamości, i postepowania niczym ojciec z przypowieści, który wybiera ze skarbca swojej rodziny rzeczy nowe i stare.

Książka "Jak ptak swoje pisklęta" - Angelika M. Małek - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2022 r. Cena 31.66 zł. Zapraszamy na zakupy!