pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Zarzuty pogańskie przeciwko chrystianizmowi. Apologia wiary w pierwszych wiekach

Dane szczegółowe:
Wydawca: Armoryka
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 54 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380643215
ISBN: 978-83-8064-321-5
Data: 2018-02-23
16.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 14 dni

Zarzuty pogańskie przeciwko chrystianizmowi. Apologia wiary w pierwszych wiekach - J. Scheiwiller - opis książki:

W starożytnej literaturze chrześcijańskiej znajdujemy pewien rodzaj pism, zwanych apologetycznymi, które zasługują na szczególniejszą uwagę w czasach dzisiejszych. Są one owocem ówczesnych stosunków. Chrześcijanie, okrzyczani przez żydów za cudzoziemców i zabijani jako przestępcy przez pogan, obwiniani przez kapłanów bezbożnych i przez filozofów wyszydzani, okrutnie uciskani przez państwo i bezustannie prześladowani przez politeizm, prawie za jedno z państwem uważany, podjęli bezprzykładną dotąd walkę na śmierć i życie. Te okoliczności zmusiły wykształceńszych mężów w obozie chrześcijańskim do chwycenia pióra w celu obrony wiary a niekiedy dla prowadzenia walki z przeciwnikami licznymi i potężnymi. Dobrze więc jest od czasu do czasu przypominać sobie te czcigodne i szacowne pisma, zwłaszcza w chwilach, w których podobny, jak dawniej, słyszymy szczęk oręża i takież jak w pierwszych wiekach hasło walki przeciwko Chrystusowi i założonemu przezeń Kościołowi. Przeciwnicy szukają i dzisiaj tych samych ideałów, jak to dawniej bywało, nie szczędząc oszczerstw i potwarzy Kościołowi Chrystusowemu.

Książka „Zarzuty pogańskie przeciwko chrystianizmowi. Apologia wiary w pierwszych wiekach” - oprawa miękka - Wydawnictwo Armoryka.

Książka posiada 54 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zarzuty pogańskie przeciwko chrystianizmowi. Apologia wiary w pierwszych..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Miszna Zeraim (Nasiona) - okładka książki
Miszna Zeraim (Nasiona) Roman Marcinkowski (red. nauk.)
Drogowskazy na dzisiaj - okładka książki
Drogowskazy na dzisiaj Gerhard L. Müller
Produkty podobne:
Apologia religii - okładka książki
Apologia religii ks. Piotr Moskal (red.)