pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kościół który wyznaję. Między zgorszeniem a nadzieją

Autor książki:

Andrzej Draguła

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 202x142 mm
EAN: 9788327738264
ISBN: 978-83-2773-826-4
Data: 2023-11-16
30.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele
Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój złoty wiek, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez noc; okresy, gdy zmaga się ze swoimi grzechami. Jak pisać o kondycji wspólnoty uczniów Jezusa, nie tylko nie bojąc się trudnych tematów, ale także wyznając Kościół, który ma być miejscem, gdzie szuka się wiary Ksiądz Andrzej Draguła stara się znaleźć balans między koniecznym realizmem a chroniącą od rozpaczy nadzieją.

Kościół, który wyznaję, widzi grzech, osądza go, ale się na nim nie zatrzymuje. Widzi dalej i żyje nadzieją, którą pokłada w tym, którego Mistycznym Ciałem jest - w Chrystusie, oraz w Duchu Świętym, który go jednoczy i udziela mu własnej świętości.

Autor nie daje banalnych odpowiedzi na nurtujące wielu ludzi pytania o Kościół, ale pisząc o sytuacji katolików, kwestii apostazji, przyszłości parafii czy seminariów duchownych, szuka przestrzeni wiarygodności oraz symptomów zmian. Wychodzi naprzeciw człowiekowi XXI wieku, jego oczekiwaniom i tęsknocie za wspólnotą ludzi wierzących, którym radość i nadzieja, smutek i trwoga  współczesnych nie są obce. Nie traci wiary w to, że pojawiają się jaskółki zwiastujące wiosnę Kościoła w Polsce.

Ks. Andrzej Draguła (ur. 1966) - dr hab. teo­logii, profesor w Insty­tucie Nauk Teologicznych Uniwersytetu Szczecińskiego. Zajmuje się teologią pastoralną w perspektywie kulturowej, związkami między teologią a kulturą oraz werbalną i ikoniczną komunikacją religijną. W Wydawnictwie WAM opublikował m.in.: Czy Bóg nas kusi 55 pytań o wiarę; Plaża zbawionych. Kazania na czasie; Bóg incognito. Kazania z nadzieją.

Książka "Kościół który wyznaję. Między zgorszeniem a nadzieją" - Andrzej Draguła - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2023 r. Cena 30.30 zł. Zapraszamy na zakupy!