pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Antropodramatyka. Giganci filozofii człowieka
książka:

Antropodramatyka. Giganci filozofii człowieka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 168x240 mm
EAN: 9788377205181
ISBN: 978-83-7720-518-1
Data: 2019-12-23
42.23  59.00  16.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Antropodramatyka. Giganci filozofii człowieka - Jan Galarowicz - opis książki:

Wielki kulturowy spór, z jakim obecnie mamy do czynienia, jest w istocie sporem o człowieka. Ważny wkład do niego wnosi Krakowska Szkoła Antropologiczna na czele z Romanem Ingardenem, Karolem Wojtyłą, Józefem Tischnerem i Władysławem Stróżewskim.

Włączając się do tego sporu i kontynuując dorobek tej szkoły, Jan Galarowicz rozpoczął pracę nad wielotomową filozofią człowieka pt. Antropodramatyka. Otwiera ją tom Giganci filozofii człowieka. Autor omawia w nim antropologiczną myśl zachodnioeuropejskich filozofów, wielkich obrońców zagrożonego w naszych czasach człowieczeństwa - Schelera, Heideggera, Stein, Bubera, Guardiniego, Mouniera i Ricoeura - którzy zarazem w największym stopniu przyczynili się do wykrystalizowania się jego koncepcji człowieka.

Mimo, że zawarte w książce rozważania są solidnie udokumentowane, publikacja nie jest typową rozprawą naukową; jest tekstem z pogranicza takiej rozprawy, pracy popularnonaukowej i podręcznika. Książka jest bowiem przeznaczona nie tylko dla filozofów, ale również dla psychologów i pedagogów, socjologów i kulturoznawców, teologów i duszpasterzy a także dla innych kategorii osób, które pracują z ludźmi, oraz wszystkich, którym zależy na głębszym rozumieniu siebie. Korzystanie z niej ułatwia język autora: książka jest napisana z pasją, jasno i przystępnie.

JAN GALAROWICZ (ur. 1949, Łopuszna) - krakowski filozof, nauczyciel akademicki (od 2015 emeryt) i popularyzator filozofii oraz publicysta - ukończył m. in. filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie się również doktoryzował; jest uczniem prof. Władysława Stróżewskiego i ks. prof. Józefa Tischnera. Zajmuje się problematyką z zakresu antropologii filozoficznej, filozofii wartości i etyki. Inspiruje się przede wszystkim fenomenologią, personalizmem, dialogiką i filozoficzną myślą religijną. Jest autorem ponad dwudziestu książek, w tym m. in. esejów: Kochać naprawdę, Odnaleźć sens w cierpieniu i Szczęście na manowcach opracowania W drodze do etyki odpowiedzialności, podręczników: Na ścieżkach prawdy. Wprowadzenie do filozofii i Wprowadzenie do antropologii filozoficznej oraz prac popularnonaukowych: Martin Heidegger: genialny myśliciel czy szaman i Ks. Józef Tischner.

Książka „Antropodramatyka. Giganci filozofii człowieka” - oprawa twarda - Wydawnictwo Petrus.

Książka posiada 384 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Antropodramatyka. Giganci filozofii człowieka"
Jan Galarowicz - autor m.in.:
Max Scheler - okładka książki
Max Scheler Jan Galarowicz;
Nowy elementarz etyczny - okładka książki
Nowy elementarz etyczny Jan Galarowicz;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Considerations on the Essence of - okładka książki
Considerations on the Essence of Man. Rozważania... Karol Wojtyła, John Grondelski (red.)