pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bezpieczny człowiek w niepewnym świecie w trzeciej dekadzie XXI wieku

Autor książki:

Roman Stawicki, Edmund Szweda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 238 s.
EAN: 9788382702095
ISBN: 978-83-8270-209-5
Data: 2023-06-01
55.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W tytule monografii wyrażono istotę usytuowanej w niej problematyki badawczej, którą jest przede wszystkim bezpieczeństwo człowieka w relacji z niepewnością świata. To człowiek jest najważniejszym podmiotem i przedmiotem badań prezentowanych w publikacji.

Pierwsza część zawiera przede wszystkim analizę wybranych publikacji, podejmujących problemy współczesnego bezpieczeństwa człowieka, uwzględniających istotę fenomenu bezpieczeństwa, teorie i paradygmaty dotyczące tej kategorii społecznej, zagrożenia, wyzwania i ryzyka wobec człowieka w trzeciej dekadzie XXI wieku. Ponadto znajdują się w niej również rozważania na temat wpływu niepewności na bezpieczeństwo indywidualne i społeczne człowieka. W głównej mierze dlatego, że powszechnie formułuje się tezę o wszechobecności niepewności w społeczeństwie współczesnym, w każdej dziedzinie ludzkiego życia. Druga część monografii jest efektem przeprowadzonych badań empirycznych. Celem tych badań była diagnoza bezpieczeństwa człowieka w trzeciej dekadzie XXI wieku i projekcja zmian, niezbędna w kontekście niepewnego świata.

Pierwszą i drugą część monografii łączy intencja jej autorów zweryfikowania relacji: bezpieczny człowiek - niepewny świat, zarówno w aspekcie teoretyczno - poznawczym, jak i przez mały wycinek poznania opinii społecznej, wynikający z praktyki społecznej.

Książka "Bezpieczny człowiek w niepewnym świecie w trzeciej dekadzie XXI wieku" - Roman Stawicki, Edmund Szweda - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 238 stron i została wydana w 2023 r. Cena 55.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.