pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Aloes dla zdrowia i urody

Autor książki:

Elke van Eick

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo RM
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 165x210 mm
EAN: 9788372438393
ISBN: 978-83-7243-839-3
Data: 2010-09-16
pozycja niedostępna

Opis książki:

Aloes jest rośliną leczniczą szeroko stosowaną w medycynie naturalnej, kosmetologii i diabetologii. Już Egipcjanie ponad 3000 lat temu znali wszechstronne zastosowanie aloesu - nazywali go "rośliną nieśmiertelności". A grecki lekarz Dioskurydes w 75 r. w swojej wielotomowej farmakopei zawarł kilkaset przepisów na leki z wykorzystaniem aloesu.
Aloes - lekarstwo z tradycjami - jest wykorzystywany do produkcji rozmaitych specyfików leczniczych: żeli, kapsułek, soków i olejów. Pomaga w leczeniu m.in. alergii, biegunek, oparzeń, trądziku. Szeroko stosowany jest w aromaterapii, pielęgnowaniu urody i na poprawę samopoczucia, a także w leczeniu zwierząt.
W książce znajdziesz przepisy na domowe kosmetyki (zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn) i leki z aloesu na różne dolegliwości. Podano w niej informacje na temat zastosowania aloesu w aromaterapii oraz w leczeniu licznych schorzeń. Podano informacje na temat witamin, minerałów i innych substancji zawartych w aloesie oraz wykorzystania aloesowych produktów. Zamieszczono także przepisy na zdrowe smakołyki z aloesem.

Książka "Aloes dla zdrowia i urody" - Elke van Eick - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2010 r.