pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Algorytmy w Pythonie. Techniki programowania dla praktyków

Autor książki:

Piotr Wróblewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 552 s.
Wymiar: 158x235 mm
EAN: 9788328393684
ISBN: 978-83-2839-368-4
Data: 2022-09-09
81.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Python Idealny dla praktyków!
Wiernym czytelnikom publikacji spod znaku wydawnictwa Helion Piotra Wróblewskiego przedstawiać nie trzeba. Dość wspomnieć, że jest on autorem wielu publikacji poświęconych głównie programowaniu i obsłudze komputerów. Jego najnowsza książka, Algorytmy w Pythonie. Techniki programowania dla praktyków, to ponad 500 stron konkretnych informacji związanych z nauką programowania w Pythonie.

Podręcznik jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy poszukują prostego i praktycznego samouczka. Z powodzeniem jednak skorzystają z niego również osoby chcące się znaleźć na wyższym - bardziej świadomym - poziomie programowania, na którym pisanie kodu nie odbywa się już metodą prób i błędów.

Konwencja przyjęta przez autora opiera się na zasadzie "minimum teorii, maksimum praktyki". Pracę z podręcznikiem ułatwiają liczne zadania, definicje, listingi, uwagi, rysunki, tabele i ostrzeżenia; nie brak tu także humoru. Porady dotyczące instalacji i korzystania ze środowiska Pythona pozwalają szybko przejść od teorii do praktyki. Podane kody źródłowe programów zaś są gotowe do uruchomienia i zostały przetestowane w najnowszej edycji Pythona działającego pod kontrolą systemów operacyjnych Windows, mac OS i Linux.

Na koniec ciekawostka. Podręcznik rozpoczynają dwa haiku Dariusza Brzóski-Brzóskiewicza, gdańskiego performera i poety, co samo w sobie stanowi nietuzinkową zapowiedź książki na temat programowania.

Systemy obliczeniowe bez tajemnic
Typy proste i złożone oferowane przez Pythona
Rekurencja nie boli, a nawet pomaga!
Modelowanie abstrakcyjnych struktur danych
Przykładowe realizacje wybranych struktur danych
Struktury danych o dostępie ograniczonym
Drzewa i ich reprezentacje
Algorytmy przeszukiwania, sortowania, grafowe
Derekursywacja i optymalizacja algorytmów
Przeszukiwanie tekstów
Zastosowania tablic Num Py i biblioteki Matplotlib
Zaawansowane techniki programowania
Kodowanie i kompresja danych
Programowanie w Pythonie - praktycznie i z poczuciem humoru!

Książka "Algorytmy w Pythonie. Techniki programowania dla praktyków" - Piotr Wróblewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 552 stron i została wydana w 2022 r. Cena 81.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.