pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Matematyka dyskretna dla praktyków. Algorytmy i uczenie maszynowe w Pythonie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 168x237 mm
EAN: 9788328383968
ISBN: 978-83-2838-396-8
Data: 2022-02-02
48.66  69.00  20.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Mimo że osiągnięcia matematyczne stały się podwalinami algorytmiki, wielu inżynierów nie w pełni rozumie reguły matematyki dyskretnej. Nawet jeśli nie stanowi to szczególnego problemu w codziennej pracy, w końcu okazuje się, że matematyka dyskretna jest niezbędna do osiągnięcia prawdziwej biegłości w operowaniu algorytmami i w pracy na danych. Co więcej, znajomość tej dziedziny bardzo ułatwia rozwiązywanie problemów z zakresu uczenia maszynowego. W ten sposób praktyczna biegłość w matematyce zauważalnie poprawia wyniki pracy inżynierów.

Ta książka jest kompleksowym wprowadzeniem do matematyki dyskretnej, przydatnym dla każdego, kto chce pogłębić i ugruntować swoje umiejętności informatyczne. W zrozumiały sposób przedstawiono tu metody matematyki dyskretnej i ich zastosowanie w algorytmach i analizie danych, włączając w to techniki uczenia maszynowego. Zaprezentowano również zasady oceny złożoności obliczeniowej algorytmów i używania wyników tej oceny do zarządzania pracą procesora. Omówiono także sposoby przechowywania struktur grafowych, ich przeszukiwania i znajdywania ścieżek między wierzchołkami. Pokazano też, jak wykorzystać przedstawione informacje podczas posługiwania się bibliotekami Pythona, takimi jak scikit-learn i Num Py.

W książce między innymi:
terminologia i metody matematyki dyskretnej
zastosowanie metod matematyki dyskretnej w algorytmach i analizie danych
algebra Boolea i kombinatoryka w podstawowych strukturach algorytmów
rozwiązywanie problemów z dziedziny teorii grafów
zadania związane z uczeniem maszynowym a matematyka dyskretna
Matematyka dyskretna - poznaj, zrozum, zastosuj!
O autorach
Dr Ryan T. White jest naukowcem specjalizującym się w uczeniu maszynowym i teorii prawdopodobieństwa. Wykłada matematykę w Florida Institute of Technology. Zajmuje się analizą stochastyczną i jej algorytmami, kieruje też projektami z zakresu uczenia maszynowego.

Archana Tikayat Ray przygotowuje się do obrony doktoratu w Georgia Institute of Technology w Atlancie. Jej prace badawcze koncentrują się na uczeniu maszynowym i przetwarzaniu języka naturalnego (NLP).

Książka "Matematyka dyskretna dla praktyków. Algorytmy i uczenie maszynowe w Pythonie" - Ryan T. White, Archana Tikayat Ray - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2022 r. Cena 48.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]