pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Akademickie kształcenie pedagogów w procesie zmiany. Perspektywy teoretyczne...
Tytuł książki:

Akademickie kształcenie pedagogów w procesie zmiany. Perspektywy teoretyczne i doświadczenia absolwentów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 402 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788378508083
ISBN: 978-83-7850-808-3
Data: 2015-05-12
31.74  40.00  8.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Idea universitas liczy sobie blisko osiemset lat, uniwersytet pojmowany jako instytucja - ponad pięćset, wydawałoby się więc, że jest to temat, w którym niewiele już zostało do powiedzenia, tymczasem wciąż mnożą się tu problemy, będące swoistym znakiem czasu: inne kwestie zaprzątały głowy osiemnastowiecznym poszukiwaczom prawdy (na tym polegać miał oryginalny "duch uniwersytetu"), inne cele przyświecają dzisiejszym "łowcom dyplomów". "Erozja uniwersyteckości" jest już faktem stwierdzonym, który zrodził potrzebę postawienia na nowo pytania o kształt profesjonalizacji w edukacji - w ten oto powstało Akademickie kształcenie pedagogów w procesie zmiany pod red. Danuty Urbaniak-Zając i Jacka Piekarskiego, mające na celu ukazanie jakości kształcenia pedagogów z perspektywy ich późniejszych - zawodowych - doświadczeń. Publikacja podzielona została na trzy części; część pierwsza poświęcona jest różnorakim, często odmiennym koncepcjom kształcenia, część druga podejmuje pytanie o charakter metodyczny akademickiej edukacji pedagogów, wreszcie - część trzecia, objętościowo najskromniejsza, podejmuje wazką analizę badań własnych, w sposób empiryczny ukazując znaczenie wykształcenia uniwersyteckiego dla praktyki zawodowej przyszłych pedagogów.

Wnioski wynikające z pierwszego etapu badań nie są optymistyczne. Presja użyteczności raczej utrwala adaptacyjny model akademickiej edukacji pedagogów (utrwalanie status quo i dostosowanie go do oczekiwań), niż przyczynia się do wzmożenia aktywności w kreowaniu pozytywnych zmian. Tradycyjny model profesji nie jest ugruntowany w doświadczeniu pedagogów ani też nie znajduje potwierdzenia w ich aktywności pozaakademickiej - wymaga ponownego przemyślenia.

Książka "Akademickie kształcenie pedagogów w procesie zmiany. Perspektywy teoretyczne i doświadczenia absolwentów" - Jacek Piekarski, Danuta Urbaniak-Zając - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 402 stron i została wydana w 2015 r. Cena 31.74 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jacek Piekarski, Danuta Urbaniak-Zając - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Fabryki dyplomów czy universitas? - okładka książki

Fabryki dyplomów czy universitas?

Maria Czerepaniak-Walczak (red.)
Opowiedzieć Uniwersytet. Łódź akademicka - okładka książki

Opowiedzieć Uniwersytet. Łódź akademicka w biografiach...

Kaja Kaźmierska, Katarzyna Waniek, Agata Zysiak
Wiarygodność akademicka w edukacyjnych - okładka książki

Wiarygodność akademicka w edukacyjnych praktykach

Jacek Piekarski, Danuta Urbaniak-Zając (red.)