pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Administratywizacja prawa karnego czy kryminalizacja prawa administracyjnego?
Tytuł książki:

Administratywizacja prawa karnego czy kryminalizacja prawa administracyjnego?

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 250 s.
Wymiar: 210x150 mm
EAN: 9788382061987
ISBN: 978-83-8206-198-7
Data: 2021-04-27
31.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opracowanie przedkładane Czytelnikom jest poświęcone aktualnemu i żywo dyskutowanemu zjawisku kwalifikowania przez ustawodawcę niektórych typów nagannych zachowań jako deliktów administracyjnych, w tym także w drodze konwersji przestępstw i wykroczeń, w delikty administracyjne. Konsekwencją tego zjawiska jest wyposażanie organów administracji publicznej w kompetencje do wymierzania kar administracyjnych w formie decyzji administracyjnych, wydawanych w trybie postępowania administracyjnego.
Kary administracyjne nierzadko charakteryzują się znacznym poziomem dolegliwości (w pewnych przypadkach bywają nawet oceniane jako horrendalne), a ich orzekanie odbywa się bez konieczności zachowania gwarancji ochrony jednostki wypracowanych w obrębie prawa karnego materialnego i procesowego.
W tekstach składających się na niniejszą książkę omówiono węzłowe zagadnienia teoretyczne i praktyczne oraz ryzyka związane z przenoszeniem funkcji penalnej z płaszczyzny prawa karnego na płaszczyznę prawa administracyjnego. Istotnym wątkiem rozważanym w opracowaniach było poszukiwanie standardów ochrony jednostki przy wymierzaniu kar administracyjnych. Książka adresowana jest do wszystkich, którzy zajmują się problematyką deliktów administracyjnych i kar administracyjnych tak w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym.

Książka "Administratywizacja prawa karnego czy kryminalizacja prawa administracyjnego?" - praca zbiorowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego. Książka posiada 250 stron i została wydana w 2021 r. Cena 31.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Legislacja administracyjna. Repetytorium - okładka książki

Legislacja administracyjna. Repetytorium i testy

Mateusz Kaczocha, Marcin Mazuryk