pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Administracja i prawo administracyjne. Słownik polsko-angielski. Krótki słownik terminów środowiska administratywistów

Autor książki:

Jerzy Supernat

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 888 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788322937143
ISBN: 978-83-2293-714-3
Data: 2022-10-06
59.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zbiór haseł umożliwiających poznanie niemal całej struktury oraz aktywności współczesnych państw, organizacji międzynarodowych, organizacji pozarządowych oraz zorganizowanej aktywności ludzkiej ukierunkowanej na zaspokajanie wielowymiarowych potrzeb jednostkowych i społecznych. […] Profesor Jerzy Supernat jest w środowisku polskich administratywistów powszechnie znany jako promotor wielu niekonwencjonalnych i nowatorskich ujęć zjawisk administracyjnych, ukazywanych w nowym świetle i z bardzo oryginalnych perspektyw. W słowniku jak w soczewce skupiają się wszystkie najlepsze cechy jego pisarstwa naukowego: szeroka wiedza merytoryczna, głęboka znajomość praktyczna opisywanych zjawisk, rzetelność naukowa, skrupulatność w opisie badanych zjawisk, ogromna erudycja i dążenie do precyzji językowej.

– prof. dr hab. Marek Szydło

Absolutnie wyjątkową i bez „miary porównawczej” część stanowi Krótki słownik terminów środowiska administratywistów, w którym profesor Jerzy Supernat wyróżnia szereg oryginalnych haseł znajdujących swój rodowód nie tylko w pracach naukowych, ale przede wszystkim w wydarzeniach tego środowiska naukowego ostatnich dekad i wypowiedziach jego przedstawicieli. Można powiedzieć, że środowisko administratywistów tworzą ludzie i związane z nimi historie, a autor Słownika niczym kronikarz wnikliwie dokumentuje, przytacza i błyskotliwie, często dowcipnie, komentuje zdarzenia, utrwalając postaci ich uczestników. W tym lapidarnym opracowaniu można odnaleźć anegdoty, wypowiedzi, jubileusze, konferencje i wyrażenia, które choć stanowią subiektywny wybór autora, zwięźle i wyraziście przedstawiają czytelnikom coś zdawałoby się nieuchwytnego – ducha środowiska naukowego prawników administratywistów, dla jednych będąc studnią opowieści, dla innych – lustrem, a często swoistym hołdem.

– dr hab. Martyna Wilbrandt-Gotowicz, prof. UKSW

Książka "Administracja i prawo administracyjne. Słownik polsko-angielski. Krótki słownik terminów środowiska administratywistów" - Jerzy Supernat - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. Książka posiada 888 stron i została wydana w 2022 r. Cena 59.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.