pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Aksjomaty administracji publicznej

Autor książki:

Jan A. Zimmermann

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
EAN: 9788382860849
ISBN: 978-83-8286-084-9
Data: 2022-04-19
126.82  159.00  32.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Publikacja jest już czwartym opracowaniem autora z cyklu monografii dotyczących najważniejszych cech prawa administracyjnego. Opisane w niej aksjomaty dotyczą administracji publicznej demokratycznego państwa prawnego. Temat ten jest związany z działem życia państwowego i społecznego, dla którego prawo ma wprawdzie oczywiste i duże znaczenie, ale który funkcjonuje w znacznym stopniu w oparciu o reguły wyprowadzane z wielu pozaprawnych nauk społecznych oraz z praktyki i doświadczenia.

Książka łączy w sobie wątki nauki prawa administracyjnego z wątkami nauki administracji, czyli tych nauk, których przedmiotem jest administracja publiczna.

Opracowanie jest przeznaczone dla przedstawicieli zawodów prawniczych - adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów - biorących udział w postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych. Zainteresuje zarówno pracowników administracji, jak i pracowników naukowych oraz studentów kierunków prawniczych.

To dzieło w pełni autorskie, podsumowujące lata dorobku Jana Zimmermanna, prezentujące spójną, całościową koncepcję, często w dobitnej polemice z innymi najważniejszymi postaciami doktryny prawa administracyjnego. Takiej monograficznej pozycji o istocie administracji publicznej nie było na naszym rynku od prawie 30 lat .

prof. dr hab. Irena Lipowicz

Książka "Aksjomaty administracji publicznej" - Jan A. Zimmermann - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2022 r. Cena 126.82 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]