pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Aborcja jest

Autor książki:

Katarzyna Wężyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788326845758
ISBN: 978-83-2684-575-8
Data: 2021-03-08
33.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Aborcja była, jest i będzie. Porywająca historia odwiecznej gorączki wokół aborcji i głosy kobiet, które się na nią zdecydowały.

Przez stulecia o aborcji decydowali głównie mężczyźni, tak jest do dziś. Katarzyna Wężyk oddaje głos kobietom, które usunęły ciążę. Ich szczere opowieści obnażają zafałszowanie aborcyjnej rzeczywistości w Polsce. Autorka pyta, dlaczego zdecydowały się na zabieg. Jak go zrobiły, w kraju z tak restrykcyjnym prawem, tak bardzo piętnującym przerywanie ciąży. I jak się wtedy czuły. Historie Polek zestawia z opowieściami Amerykanek stojących po obydwu stronach barykady. Wężyk przygląda się również historii aborcji: jak kobiety radziły sobie w czasach, gdy mogły liczyć tylko na zioła i akuszerki, a za zabieg groziły surowe kary. Sprawdza, jak aborcja stawała się narzędziem władzy nad rozrodczością, cwanym wytrychem dla podejrzanych praktyk politycznych, przedmiotem językowych manipulacji i kondensatorem złych emocji. A także tworzy nieoczywiste świadectwo, tego, jak dziś "wkurwione" kobiety wychodzą na ulice w obronie swoich praw.

Po przeczytaniu tej książki rodzi się pytanie: czy ideologie wykorzystywane by uzasadnić zakaz aborcji przed wiekami różnią się od tych używanych dziś przez ludzi, którzy chcą odebrać kobietom prawo do decydowania o swoim ciele i życiu.

Książka "Aborcja jest" - Katarzyna Wężyk - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2021 r. Cena 33.41 zł. Zapraszamy na zakupy!