pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polska ateistka kontra Polak katolik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Kultura Liberalna
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 240 s.
EAN: 9788366619098
ISBN: 978-83-6661-909-8
Data: 2022-12-06
42.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Mówi się o tym, że istnieją dwie Polski, które nigdy ze sobą nie rozmawiają. Otrzymują Państwo zapis bezprecedensowego starcia dwóch światopoglądów: konserwatywno-katolickiego i liberalno-zsekularyzowanego. Nie jest to jednak tylko zapis konfrontacji, lecz także dialogu i szukania kompromisu. Aborcja, eutanazja, małżeństwa jednopłciowe, populizm, wojna - to tylko kilka tematów podjętych w tej książce.

Opinie o książce:
Chciałbym, żebyśmy wszyscy w Polsce umieli rozmawiać o tym, co nas dzieli (ale i łączy), w taki sposób, w jaki rozmawiają ze sobą Karolina Wigura i Tomasz Terlikowski. Piękna lekcja prawdziwego dialogu. A poza wszystkim - to się po prostu świetnie czyta!

Tomasz Stawiszyński
Te rozmowy nie dadzą Wam odpowiedzi na pytania w stylu: jak myśleć i co robić, ale pomogą usystematyzować swoje myśli i poglądy, a zarazem tworzyć przestrzeń i warsztat do rozmów ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi. To książka nie tylko o ważnych tematach, ale i o tym, jak rozmawiać z Drugim Człowiekiem.

o. Grzegorz Kramer
Pasjonująca w tej książce jest wiedza autorów, różnorodność racji i spójność wywodów. Napawająca optymizmem jest kultura debaty przy - jednocześnie - jej bardzo gorącej atmosferze.

prof. dr hab. Magdalena Środa
Lektura tej książki pomaga lepiej zrozumieć współczesną Polskę i wskazuje możliwość dialogu społecznego na tak trudne tematy jak aborcja, eutanazja czy małżeństwa jednopłciowe. Także w sporach światopoglądowych powinna zwyciężać siła argumentu, a nie argument siły.

ks. dr hab. Andrzej Kobyliński
Dr hab. Karolina Wigura - historyczka idei, socjolożka i dziennikarka. Członkini zarządu Fundacji Kultura Liberalna. Adiunktka na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała socjologię, filozofię i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Monachijskim. Doktorat i habilitację uzyskała na Uniwersytecie Warszawskim. Opublikowała książki: Wina narodów: przebaczenie jako strategia prowadzenia polityki (Nagroda im. Józefa Tischnera 2012) oraz Wynalazek nowoczesnego serca. Filozoficzne źródła współczesnego myślenia o emocjach (Nominacja do Nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego 2020). Publikuje w The Guardian, The New York Times, Neue Zürcher Zeitung, Gazecie Wyborczej i innych czasopismach.

Dr Tomasz Terlikowski - filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki. W 2021 r. przewodniczył komisji do zbadania sprawy o. Pawła M. w zakonie dominikanów. Był m.in. redaktorem naczelnym portalu fronda.pl oraz redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Telewizji Republika. Autor wielu książek, m.in.: Operacja Franciszek. Sześć medialnych mitów na temat papieża, Herezja kardynałów, Czego księża nie powiedzą ci o antykoncepcji Niewygodna prawda Humanae vitae, Masakra piłą mechaniczną w domu Terlikowskich (wraz z Małgorzatą Terlikowską).

Książka "Polska ateistka kontra Polak katolik" - Karolina Wigura, Tomasz P. Terlikowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fundacja Kultura Liberalna. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2022 r. Cena 42.34 zł. Zapraszamy na zakupy!

Ocena: 1 (z 1 ocen)
kolorszaraszaraszaraszara