pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

To jest wojna Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze

Autor książki:

Klementyna Suchanow

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 640 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788326829291
ISBN: 978-83-2682-929-1
Data: 2020-02-21
36.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czujesz się zagubiona, zagubiony w tym, co się dzieje z naszą rzeczywistością? Zaskakuje cię to, jak bardzo się upodabnia do świata "podręcznych" z powieści Margaret Atwood? Masz rację, od kilku lat dzieje się coś bez precedensu. Czytasz wiadomości z Polski, Argentyny, ze Stanów Zjednoczonych czy Włoch i widzisz te same średniowieczne pomysły, krążące niebezpiecznie szybko po całym globie. Ktoś chce ci odebrać prawo do decydowania o intymności, o twoim ciele, o tym, jak kochać i kogo, i w ogóle jak żyć.

Ta książka opowiada o źródłach tego ciemnego, fundamentalistycznego nurtu, śledzi, kto za nim stoi. Klementyna Suchanow, autorka m.in. głośnej biografii Witolda Gombrowicza, dowodzi, że tu nic nie dzieje się przypadkiem, a kobiece ciała stały się dziś przedmiotem wielkiej politycznej rozgrywki o losy świata. Równolegle "To jest wojna" opowiada historię międzynarodowego buntu kobiet. To pisany na gorąco dziennik protestów, najnowsza historia feminizmu, który narodził się na nowo w Czarny Poniedziałek 3 października 2016, kiedy Polki, przerażone pomysłem karania za aborcję, wyszły na deszczowe ulice, by walczyć o swoje prawa. A potem szybko okazało się, że muszą tak naprawdę walczyć o wszystko.

Mówią: "to jest wojna". Ale kto ją wygra? Im dłużej się przyglądam temu zjawisku, tym bardziej rośnie we mnie przekonanie, że wygra wolność.

Dbajcie o siebie i nie dawajcie się ani cudacznym rycerzom zła, ani zwątpieniu.

Do zobaczenia na ulicy.

Klementyna Suchanow

Książka "To jest wojna Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze" - Klementyna Suchanow - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 640 stron i została wydana w 2020 r. Cena 36.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.