pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
59 kluczy do zrozumienia zagadki życia
książka:

59 kluczy do zrozumienia zagadki życia

autor:

Jan Kubań

Dane szczegółowe:
Wydawca: QBS - Quality Business Software
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
EAN: 9788395056451
ISBN: 978-83-9505-645-1
Data: 2019-06-24
16.08  20.00  3.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

59 kluczy do zrozumienia zagadki życia - Jan Kubań - opis książki:

59 kluczy do zrozumienia zagadki życia to pierwsza książka, która przedstawia tak spójną teorię powstania życia na Ziemi. Według autora, życia nie da się zrozumieć wyłącznie w oparciu o jedną dyscyplinę naukową i dlatego spośród wielu dziedzin wybrał te zagadnienia, które są według niego najważniejsze w zrozumieniu zagadki życia. Kluczy, bo tak zostały one nazwane, jest 59 i pochodzą z: logiki, teorii mnogości, teorii systemów, teorii stabilności, filozofii, automatyki, chemii, biologii, teorii informacji, cybernetyki, matematycznej teorii gier, ewolucjonizmu, analizy matematycznej i, co bardzo ważne, ekonomii.

Według autora znajomość tych dyscyplin jest potrzebna, aby zrozumieć o co chodzi we wszystkich aspektach życia, począwszy od poziomu molekularnego aż do ludzkiego - społecznego. Przy czym wcale nie trzeba gruntownie studiować tych wszystkich wymienionych działów nauki, wystarczy znajomość tych właśnie 59 kluczy.

Czytelnik znajdzie w tej książce ciekawe odpowiedzi, na pytania, na które do tej pory nauka odpowiedzi jeszcze nie udzieliła. Życie bowiem nie powstało, jak mówi Richard Dawkins, przez happy chemical accident albo jak Jack Szostak somehow. Według autora powstanie życia na ziemi jest nieuniknioną konsekwencją właściwości pewnych cząstek chemicznych i procesów, które te cząstki uruchomiły...

Zapraszamy wszystkich pasjonatów zastanawiających się czym jest życie i jak mogło powstać. Gwarantujemy solidną dawkę wiedzy naukowej i wiele nowatorskich przemyśleń, o których nikt wcześniej nie pisał. 59 kluczy... można bez obaw polecić każdemu miłośnikowi takich ewolucjonistów jak Richard Dawkins, Edward O. Wilson, Robert Wright i Jared Diamond oraz... kreacjonistów jak Perry Marshall.

Książka „59 kluczy do zrozumienia zagadki życia” - oprawa miękka - Wydawnictwo QBS - Quality Business Software.

Książka posiada 160 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "59 kluczy do zrozumienia zagadki życia"
Jan Kubań - autor m.in.:
Kulisy polskiej demokracji. Obywatel - okładka książki
Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec systemu... Jan Kubań, Mirosław Matyja, Janusz Sanocki;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Prywatność. Teoria i praktyka - okładka książki
Prywatność. Teoria i praktyka Maciej Chrabonszczewski