pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

No Future! Historia krakowskiej FMW. Tom 1 i 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1086 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788375696264
ISBN: 978-83-7569-626-4
Data: 2014-10-15
69.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"No Future! Historia krakowskiej FMW", to nie są kolejne kombatanckie wspominki ani też nie jest to hagiografia dawnych działaczy podziemia. Nie ma tu miejsca na bajkopisarstwo o "podziemnej armii", choć nie brakuje opisów walk ulicznych, akcji z użyciem ładunków wybuchowych czy zamachów na mieszkania nowohuckich konfidentów. Jest rzetelny, prawdziwy i szczególowy opis piecioletnich działań najmłodszej opozycji, przedstawiony w formie historycznego reportażu, ale z pełnym naukowym "oprzyrządowaniem".

Autorzy znani już z książki "Gaz na ulicach" (która głosami czytelników została uznana za książkę historyczną roku 2012 w prestiżowym konkursie IPN, Polskiego Radia i Telewizji Polskiej) zebrali relacje 70 osób - aktorów opisywanych wydarzeń (działaczy FMW, działaczy "S" a nawet byłych tajnych współpracowników SB), bardzo bogaty materiał archiwalny zgromadzony przez IPN, wykorzystali też obficie teksty z prasy podziemnej i - ograniczając do minimum własny komentarz - odtworzyli nie tylko wydarzenia sprzed ponad 25 lat, ale także emocje i atmosferę tamtych dni. Opis ten wzbogaca kilkadziesiąt archiwalnych zdjęć oraz mapki operacji milicyjnych opatrzone krótkim komentarzem. Czytając te książkę czytelnik ma wrażenie podróży w czasie do Krakowa lat 80. - miasta, które w tym czasie stawiało najsilniejszy opór komunistycznemu systemowi.

Jest to także uniwersalna opowieść o bohaterstwie i słabości, entuzjazmie i naiwności, o błędach i sukcesach, o tym wszystkim, co jest tak fascynujące w młodych ludziach. (Duży) kawał dobrej literatury faktu!

Książka "No Future! Historia krakowskiej FMW. Tom 1 i 2" - Maciej Gawlikowski, Mirosław Lewandowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 1086 stron i została wydana w 2014 r. Cena 69.90 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.