pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przeciw PRL. Szkice z dziejów opozycji demokratycznej
Tytuł książki:

Przeciw PRL. Szkice z dziejów opozycji demokratycznej

Autor książki:

Jan Olaszek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Trzecia Strona
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 153x225 mm
EAN: 9788364526619
ISBN: 978-83-6452-661-9
Data: 2018-01-22
26.97  39.90  12.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Druga książka młodego, niezależnego naukowca z IPN, nagradzanego badacza i popularyzatora dziejów opozycji demokratycznej w PRL. Tym razem dr Jan Olaszek przygotował zbiór popularnonaukowych artykułów o nietuzinkowych bohaterach podziemia, których później historia postanowiła odstawić na boczny tor oraz o zapomnianych epizodach walki o wolną Polskę, niekiedy bardzo kontrowersyjnych.

O książce: prof. Antoni Dudek - W mediach często słyszymy o jakiejś postaci: legendarny opozycjonista z czasów PRL. Jednak wśród nas jest coraz więcej ludzi, którzy nie mają właściwie pojęcia, co ten zwrot oznacza. Jeśli do nich należysz, to koniecznie powinieneś przeczytać tę książkę. Jeśli zaś uważasz, że masz już o opozycji z lat PRL wystarczającą wiedzę, to też powinieneś to zrobić. Jan Olaszek szybko wyprowadzi Cię z błędu.

prof. Jerzy Eisler - Należę do osób, które uważają, że głębokie podziały polityczne we współczesnej Polsce w znacznym stopniu mają swoje źródło nie tylko w historii III Rzeczpospolitej, ale również, a może nawet przede wszystkim, w dziejach PRL w jej schyłkowym okresie. Mam tutaj na myśli zarysowujące się coraz wyraźniej w drugiej połowie lat 70. oraz w latach 80. różnice i podziały wśród aktywnych uczestników antykomunistycznej opozycji. Myślę nie tylko o bodaj najłatwiej dostrzegalnych, choć zarazem najusilniej skrywanych przez samych zainteresowanych, sporach personalnych, ale także o tych ideologicznych, politycznych, a nawet strategicznych. O wszystkim tym myślałem, czytając z przyjemnością i zainteresowaniem najnowszą książkę dr. Jana Olaszka.

Książka "Przeciw PRL. Szkice z dziejów opozycji demokratycznej" - Jan Olaszek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Trzecia Strona. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2017 r. Cena 26.97 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jan Olaszek - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Śmiertelni - okładka książki

Śmiertelni

Tomasz Greniuch
Produkty podobne:
Przeciw narzuconej władzy. Podziemie - okładka książki

Przeciw narzuconej władzy. Podziemie niepodległościowe...

Arkadiusz Kołodziejczyk, Zbigniew Gnat-Wieteska (red.)
Przeciw czerwonej dyktaturze. Seria: - okładka książki

Przeciw czerwonej dyktaturze. Seria: Z archiwów...

Filip Musiał, Jarosław Szarek (red.)
Partia z narodem, naród z Kościołem. - okładka książki

Partia z narodem, naród z Kościołem. Seria: Z...

Filip Musiał, Jarosław Szarek (red.)