pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Przyrodo witaj 6. Szkoła podstawowa. Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 978830216154454
ISBN: 978-83-0216-154-4
Data: 2017-08-31
Cena wydawcy: 25.60 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Ciekawy podręcznik w nowoczesnej szacie graficznej. Umożliwia poznawanie świata organizmów: tych, które żyją w wodzie, i tych, których środowiskiem życia jest ląd. W ciekawy sposób przybliża budowę Układu Słonecznego i zjawiska zachodzące na Ziemi - dlaczego po nocy przychodzi dzień i skąd się biorą pory roku. W atrakcyjny sposób pokazuje różnorodne krajobrazy Ziemi. Przystępnie wyjaśnia zagadnienia z zakresu fizyki, m.in. czym jest prąd elektryczny i na czym polega zjawisko magnetyzmu. Przekazuje informacje na temat największych osiągnięć człowieka i problemów, z którymi boryka się ludzkość.

Podręcznik został podzielony na osiem działów:
Życie w glebie i wodzie,
Różnorodność organizmów lądowych,
Funkcjonowanie organizmów,
Planeta Ziemia,
Krajobrazy Ziemi,
Bliżej fizyki,
Powtórzenie wiadomości,
Osiągnięcia człowieka.

Treści w książce przedstawiono w sposób jasny i zrozumiały dla ucznia. Jest ona bogato ilustrowana - zawiera wiele barwnych zdjęć i rysunków oraz infografiki, które pomagają zrozumieć omawiane zagadnienia. Liczne doświadczenia i obserwacje umożliwiają praktyczne poznawanie przyrody. Ciekawostki pogłębiają wiedzę dotyczącą tematu lekcji. Do każdego rozdziału przygotowano wypunktowane podsumowanie i polecenia, a każdy dział jest zakończony powtórzeniem. Ułatwia to utrwalenie zarówno mniejszych, jak i większych partii materiału. Podręcznik zawiera także powtórzenie zagadnień z przyrody przed rozpoczęciem nauki biologii, geografii, fizyki i chemii.

Podręcznik „Przyrodo witaj 6. Szkoła podstawowa. Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]