pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Podręczniki »
»
Kalejdoskop ucznia 1. Pisanie. Szkoła podstawowa
Podręczniki »
podręcznik:

Kalejdoskop ucznia 1. Pisanie. Szkoła podstawowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 200x270 mm
EAN: 9788302170218
ISBN: 978-83-0217-021-8
Data: 2017-06-23
24.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

- Tytuł wchodzący w skład nowej serii publikacji dodatkowych "Kalejdoskop ucznia", których celem jest ćwiczenie głównych umiejętności w kl. 1-3, takich jak czytanie, pisanie i liczenie. Publikacje mają poszerzać oraz pogłębiać wiedzę i umiejętności uczniów. Mogą być wykorzystane jako materiał dodatkowy (uzupełniający) w trakcie zajęć w szkole lub jako praca domowa.

- Uniwersalny, okołocyklowy zeszyt do ćwiczenia grafomotoryki i kaligrafii, w miejsce publikacji ze starej GM: "Piszę", jeden grzbiet, objętość ok. 80 stron.

- W publikacji uwzględniono zmiany w podstawie programowej dla przedszkola i klas 1-3. Konstrukcja publikacji uwzględnia umiejętności dzieci 7-letnich, które znają większość liter podstawowych i ćwiczyły ich kreślenie w zerówce.

- Zawartość i konstrukcja zeszytu:
- Blok ćwiczeń wprowadzających - umożliwia dzieciom orientowanie się w pisaniu w liniaturze (utrwalenie rytmu liniatury oraz zapamiętanie linii i pól, w których należy pisać litery).

- Blok ćwiczeń z podstawowych 24 liter alfabetu - rozkładówki z literami wprowadzonymi w kolejności alfabetycznej według stałego schematu:
- jedna strona: mała i wielka litera do pisania w tunelu; wyrazy, w których znajduje się omawiana litera, przedstawione za pomocą zdjęć; szlaczki literopodobne w powiększonej liniaturze, pisanie pojedynczych liter po śladzie i samodzielnie - w liniaturze standardowej, obrazki do rysowania po śladzie;
- druga strona: ćwiczenia w pisaniu danej litery w połączeniach literowych, sylabach, wyrazach i zdaniach zbudowanych z podstawowych 24 liter alfabetu (po śladzie i do samodzielnego przepisywania w liniaturze standardowej), a także różnorodne ćwiczenia związane z omawianą literą.

Materiał pozwala uczniom pracować z wybranymi stronami niezależnie od pakietu edukacyjnego, z którego się uczą. Nauczyciel może polecać najpierw pisanie tylko poszczególnych liter (tak by uczniowie mogli wyćwiczyć ich kształt), a następnie pisanie sylab, wyrazów, zdań złożonych tylko z podstawowego alfabetu (zakładamy, że te litery dziecko poznało już w zerówce).

- Blok ćwiczeń z trudniejszymi literami, takimi jak: ą, ę, ó, ż, spółgłoskami miękkimi i zmiękczeniami przez "i" oraz dwuznakami. Rozkładówki budowane według stałego schematu:
- jedna strona przeznaczona na dwie litery: pisanie małej i wielkiej litery w tunelu; wyrazy, w których znajduje się omawiana litera, przedstawione za pomocą zdjęć; pisanie pojedynczych liter po śladzie i samodzielnie - w liniaturze standardowej;
- druga strona: różnorodne ćwiczenia związane z pisaniem wyrazów i zdań z tymi literami.

Materiał pozwala na wyćwiczenie przez uczniów pisowni trudniejszych liter i dwuznaków. Spółgłoski miękkie i zmiękczenia przez "i zestawiono ze sobą, dzięki czemu uczniowie od razu ćwiczą pisanie tych znaków w opozycji i mogą łatwiej przyswoić zagadnienia ortograficzne.

- Blok ćwiczeń ze wszystkimi poznanymi literami.

W całym zeszycie znajdują się ponadto ćwiczenia dotyczące: kończenia lub kolorowania rysunków, podpisywania obrazków oraz rebusy, rozsypanki literowe i wyrazowe (różne typy ćwiczeń usprawniających rękę i umiejętność pisania).

- Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie utrwalają umiejętność poprawnego pisania liter w separacji, połączeń literowych, wyrazów i zdań, a także usprawniają rękę, percepcję i pamięć wzrokową.

Podręcznik „Kalejdoskop ucznia 1. Pisanie. Szkoła podstawowa” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 24.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Kalejdoskop ucznia. Czytanie. Klasa - okładka podręcznika
Kalejdoskop ucznia. Czytanie. Klasa 3 Adam Brożek, Joanna Dobkowska
Kalejdoskop ucznia 2. Edukacja - okładka podręcznika
Kalejdoskop ucznia 2. Edukacja wczesnoszkolna.... Danuta Kręcisz, Beata Lewandowska