pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Biologia 8. Szkoła podstawowa. Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788302174988
ISBN: 978-83-0217-498-8
Data: 2018-08-20
37.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Podręcznik obejmuje zagadnienia z genetyki, które zostały podane w przystępny sposób językiem dostosowanym do uczniów na tym etapie edukacyjnym, jednocześnie ze szczegółowością wymaganą przez podstawę programową. Wszystkie tematy bogato zilustrowano, by ułatwić ich zrozumienie. Krzyżówki genetyczne zostały szczegółowo rozpisane, dzięki czemu uczeń nie ma problemu z ich przyswojeniem.

Przybliżenie istoty procesu ewolucji organizmów - w przystępny sposób przedstawiono najważniejsze zagadnienia dotyczące ewolucji człowieka. Uczeń dowiaduje się, gdzie jest miejsce człowieka w systematyce zwierząt, czym różnimy się od małp człekokształtnych i poznaje świadectwa zachodzenia ewolucji.

Podstawy ekologii krok po kroku - zagadnienia ekologiczne wyjaśniono na podstawie zależności między organizmami oraz oddziaływań między organizmami a środowiskiem ich życia. Uczeń stopniowo dowiaduje się, czym jest ekologia, ekosystem i populacja, a następnie o powiązaniach występujących między gatunkami i populacjami budującymi złożone sieci ekologiczne.

Kształtowanie pro środowiskowej postawy ucznia - w dziale dotyczącym różnorodności biologicznej uczeń poznaje najważniejsze aspekty ochrony środowiska i różnorodności biologicznej oraz zasady racjonalnego wykorzystywania zasobów środowiska. Omówione zostały również najważniejsze formy prawnej ochrony przyrody.

Atrakcyjna grafika zachęcająca do nauki - wysokiej jakości zdjęcia i rysunki, znakomicie skorelowane z treścią wykładu, działają na wyobraźnię i pomagają w zapamiętywaniu omawianych treści. Czytelne infografiki łączące ilustracje z informacjami ułatwiają zrozumienie skomplikowanych procesów i zależności
Działy z podręcznika:
Podstawy dziedziczenia cech
Zmienność genetyczna i ewolucyjna
Podstawy Ekologii
Różnorodność biologiczna - przejawy, użytkowanie i ochrona

Podręcznik „Biologia 8. Szkoła podstawowa. Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 37.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]