pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Obowiązkowe wiersze w gimnazjum. Karty pracy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pedagogiczne ZNP
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 68 s.
Wymiar: 205x300 mm
EAN: 9788371732492
ISBN: 978-83-7173-249-2
Data: 2012-04-25
18.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Obowiązkowe wiersze w gimnazjum. Karty pracy to znakomita pomoc w przygotowaniu do egzaminu gimnazjalnego - uczy wnikliwej analizy i interpretacji, będzie służyć uczniowi przez trzy lata. Publikacja obejmuje ponad 30 utworów (lirycznych i wierszowanych epickich) z podstawy programowej, począwszy od Bogurodzicy i trenów Jana Kochanowskiego, a skończywszy na liryce współczesnej Mirona Białoszewskiego i Jana Twardowskiego.

Zadania dla ucznia są oryginalne. Dzięki formie graficznej (tabele, wykresy, schematy, rysunki) uaktywniają różne obszary percepcji i pobudzają twórcze myślenie.

Pracując z kartami, gimnazjalista zyskuje narzędzia odbioru, analizy i interpretacji, dzięki którym jego lektura jest coraz dojrzalsza, bardziej świadoma i samodzielna: utrwala i posługuje się pojęciami teoretycznoliterackimi z zakresu liryki, rozróżnia gatunki i konwencje, odkrywa konteksty kulturowe, historyczne, biograficzne, wykorzystuje poznane pojęcia w refleksji o literaturze i wartościach.

Podręcznik „Obowiązkowe wiersze w gimnazjum. Karty pracy” - oprawa miękka - Wydawca: Pedagogiczne ZNP. Cena 18.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.