pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Historia i teraźniejszość SBR 1. Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: SOP Oświatowiec Toruń
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
EAN: 9788374432481
ISBN: 978-83-7443-248-1
Data: 2022-09-23
45.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Podręcznik "Historia i teraźniejszość" - zgodnie z wymaganiami podstawy programowej do nowego przedmiotu - zawiera wybrane elementy z wiedzy o społeczeństwie (dział I), a także całościowe ujęcie historii po zakończeniu drugiej wojny światowej (działy II, III i IV).

Każdy temat składa się z kilku podrozdziałów. Jest poprzedzony pytaniem odwołującym się do informacji, które uczeń winien zdobyć we wcześniejszych latach edukacji. Tekst autorski uzupełniają fotografie, grafiki, schematy i wykresy. Trudniejsze pojęcia zostały oznaczone kolorem i wyjaśnione. Niektóre fragmenty tekstu wyodrębniono i oznaczono tytułem Warto wiedzieć.

Każdy temat zawiera też zestaw zadań o różnym stopniu trudności. Najważniejsze wydarzenia historyczne lat 1945-2015 podsumowano w Kalendarium.

Na końcu podręcznika zamieszczono Listę przydatnych stron internetowych. Zawiera ona adresy internetowe organów władzy, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

We Wstępie do podręcznika Autorzy zachęcają do zachowania krytycznej postawy wobec informacji pozyskiwanych z różnych źródeł, szczególnie internetu. Informacje te mogą bowiem służyć wywieraniu wpływu na poglądy i zachowania odbiorcy. Stąd warto wyrobić sobie własną opinię na temat spraw dotyczących dzisiejszej polityki i najnowszej historii.

Podręcznik „Historia i teraźniejszość SBR 1. Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: SOP Oświatowiec Toruń. Cena 45.85 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.