pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Życie w pojedynkę - ucieczka od rodziny czy znak naszych czasów?

Autor książki:

Dorota Ruszkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 298 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788374052696
ISBN: 978-83-7405-269-6
Data: 2008-12-01
35.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Małżeństwo i rodzina jest instytucją historyczną, od wieków utrwaloną.
[...] W ostatnich jednak dziesięcioleciach następowały dynamiczne zmiany makrospołeczne w postaci przemian społecznych, politycznych, gospodarczych, kulturowych. Pojawiające się najpierw w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Polsce nowe uwarunkowania życia społecznego spowodowały zmiany w funkcjach rodziny, jej trwałości i znaczeniu psychologiczno-socjologicznym.
Coraz częściej uwidaczniają się w obrazie społeczeństwa alternatywne formy życia małżeńskiego i rodzinnego. Pojawiły się także i dynamicznie rozszerzają swój zakres tzw. single. Jest to życie osoby dorosłej – kobiety bądź mężczyzny – w pojedynkę. Życie tej osoby i jej funkcjonowanie wynika z dobrowolnego wyboru bądź też z innych uwarunkowań, najczęściej braku odpowiedniego partnera czy partnerki do dalszego wspólnego życia w związku kohabitacyjnym czy związku małżeńskim. Ze względu na fakt, że zjawisko singli w Polsce funkcjonuje od niedawna, literatura pedagogiczna, socjologiczna i psychologiczna dotycząca życia mężczyzny, kobiety w pojedynkę jest jeszcze uboga.
Książka opracowana przez Dorotę Ruszkiewicz Życie w pojedynkę – ucieczka od rodziny czy znak naszych czasów? wypełnia z dużym powodzeniem istniejącą lukę w obszarze badawczym współczesnych singli. [...] Stanowi znaczący wkład w rozwój pedagogiki rodziny, a także wniesie pewne nowe elementy wiedzy o życiu w pojedynkę, które w praktyce życia społecznego zaczyna stawać się stylem nowoczesnego funkcjonowania wielu młodych kobiet i mężczyzn.

Z recenzji prof. dra hab. Henryka Cudaka

Książka "Życie w pojedynkę - ucieczka od rodziny czy znak naszych czasów?" - Dorota Ruszkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Książka posiada 298 stron i została wydana w 2008 r. Cena 35.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.