pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Inne kolory
Inne kolory 35.93 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Proszę, dziękuję, przepraszam
Proszę, dziękuję, przepraszam 15.47 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Plan Huberta
Plan Huberta 25.54 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Kurhanek Maryli
Kurhanek Maryli 22.07 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Życie jako podróż. Czy można znaleźć prawdziwe szczęście w codzienności?
książka:

Życie jako podróż. Czy można znaleźć prawdziwe szczęście w codzienności?

autor:

Osho

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarna Owca
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 205x135 mm
EAN: 9788380151888
ISBN: 978-83-8015-188-8
Data: 2017-01-13
Cena wydawcy: 26.24 złpozycja niedostępna

Życie jako podróż. Czy można znaleźć prawdziwe szczęście w codzienności? - Osho - opis książki:

W książce Życie jako podróż Osho porusza tyle trudnych, egzystencjalnych tematów, że wydaje się, jakby włożył kij w mrowisko. Czy to prawda, że bez utopijnych ideałów życie nie stawałoby się lepsze? Czy siedzisz w więzieniu? Czy zwyczajne życie może dawać poczucie szczęścia? Czemu robimy z igły widły? Skąd się biorą różnice międzypokoleniowe? Czym jest agonia, a czym ekstaza? Jak wyciszyć umysł? Jak stać się człowiekiem? Te i inne pytania znajdują tu swoje omówienie. Człowiek jest pomostem między tym, co zwierzęce, a tym, co boskie, a uświadomienie sobie tego pomaga zrozumieć tkwiące w nas sprzeczności. Miłość i nienawiść, siła i słabość, rozpacz i radość, szczodrość i skąpstwo. Osho zachęca do poznania tych uczuć, zaakceptowania i zrozumienia, że ich występowanie obok siebie jest nieuniknione. Tak jak ciemność jest po prostu brakiem światła, słabość wynika z braku siły - podobnie nienawiść, oschłość serca, jest rezultatem braku miłości. A jak zwykle motywem przewodnim nauk Osho jest wskazówka: Poznaj i pokochaj samego siebie. Ludzie mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, ale to nie czyni z nich autorytetów. Do niczego was nie zmuszam, nie narzucam żadnych koncepcji. Dokładam starań, aby w jakiś sposób uwrażliwić was i uczulić na wszelkie autorytety. [...] Nie wiesz, nie spodziewasz się nawet, jaka będzie twoja prawdziwa twarz, twoja prawdziwa istota. Dowiesz się wtedy, kiedy... się dowiesz, kiedy się zmierzysz sam ze sobą, kiedy pokonasz przeszkody i sam dotrzesz do tego miejsca. [...] Zaakceptuj swoją samotność. Zaakceptuj swoją niewiedzę. Zaakceptuj swoją odpowiedzialność i patrz na cuda, które zaczynają się zdarzać. Któregoś dnia, nagle ujrzysz siebie w całkowicie innym świetle. To będą twoje narodziny.

Książka „Życie jako podróż. Czy można znaleźć prawdziwe szczęście w codzienności?” - oprawa Miękka - Wydawnictwo Czarna Owca.

Książka posiada 216 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Życie jako podróż. Czy można znaleźć prawdziwe szczęście w codzienności?"
Osho - autor m.in.: