pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Wedanta Siedem kroków do Samadhi Akshya Upanishad. Przewodnik na drodze do oświecenia

autor:

Osho

Dane szczegółowe:
Wydawca: KOS
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376491783
Data: 2019-09-27
37.32  54.00  16.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Wedanta Siedem kroków do Samadhi Akshya Upanishad. Przewodnik na drodze do oświecenia - Osho - opis książki:

Całe nauczanie Upaniszadów można sprowadzić do jednego przesłania - możesz uzyskać zupełnie nowe widzenie wszystkiego, gdy pokonasz dualistyczną naturę umysłu. To inne widzenie w tradycjach mistycznych nazywamy oświeceniem, nirvaną, samadhi, zbawieniem. Oświecenie, które jest centralnym motywem wszystkich nauk duchowych Wschodu (i de facto ludzkości), nie jest pokonaniem, zrozumieniem, osiągnięciem, gdyż w tych podejściach potrzebny jest przedmiot, który zostaje pokonany, zrozumiany czy osiągnięty.

Oświecenie nie jest niczemu przeciwne, jest stanem poza dualizmem interpretacji umysłu. Nie więcej i nie mniej, nie lepiej i gorzej, nie ładniej i nie brzydziej, nawet nie ponad - poza. Nie ma w tym żadnej ilości, żadnej skali porównawczej. Dlatego oświecenie możliwe jest dla każdego człowieka, niezależnie od tego, kim jesteś, co robisz, jak wyglądasz, jakie masz doświadczenie, jaką wiedzę, ile lat, ile dobrych uczynków i zasług, jaką pracę wykonujesz, jak żyjesz.

Oświecenie jest poza naszym światem zwykłego postrzegania i interpretowania. Współczesna nauka mogłaby powiedzieć, że jest światem równoległym. Jest tu i teraz, a jednak w innej przestrzeni.

Książka „Wedanta Siedem kroków do Samadhi Akshya Upanishad. Przewodnik na drodze do oświecenia” - oprawa miękka - Wydawnictwo KOS.

Książka posiada 424 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wedanta Siedem kroków do Samadhi Akshya Upanishad. Przewodnik na drodze..."
Osho - autor m.in.:
Produkty podobne: