pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Inne kolory

Autor książki:

Orhan Pamuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 630 s.
Wymiar: 157x216 mm
EAN: 9788308049143
ISBN: 978-83-0804-914-3
Data: 2012-05-10
35.93  49.90  13.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni
Kolorowy świat Orhana Pamuka. Dziś, wczoraj i jutro. Tęsknoty, marzenia i rozczarowania. Melancholia i szczęście. Życie prywatne i polityka. Inne kolory" to barwny, wielowymiarowy autoportret pisarza, głęboko intymny i poruszający swą szczerością. W tym barwnym kolażu tekstów publicystycznych, fragmentów powieści, szkiców oraz zapisków z podróży znajdziemy zarówno opis trudnej relacji z ojcem i przyjaźni z córką, opowieści o wakacjach i rzucaniu palenia, młodzieńczych depresjach i ulubionych filmach, dziecięcych zabawach czy piłce nożnej, jak również poważne analizy dzieł własnych i cudzych (od Księgi tysiąca i jednej nocy" przez Biesy", Camusa po Rushdiego i Llosę), rozważania społeczne i polityczne, a także sugestywne i poruszające wyobraźnię obrazy Stambułu lat minionych.

"Choć rzadko czytam własne powieści po wydaniu, do tych tekstów wracam chętnie jak do fotografii uwieczniających szczęśliwy okres życia, które ma się ochotę oglądać wciąż na nowo; sięgam po nie, by odświeżyć swą pamięć. Odnajduję w nich coś więcej niż wspomnienia sytuacji, które skłoniły mnie do pisania, więcej niż pamiątki wymagań redakcji gazet i czasopism, na których zlecenie powstały, więcej nawet niż obrazy myśli, które w tamtym momencie chciałem przekazać, moich zainteresowań i pasji. By opisać te niecodzienne momenty, te epifanie, gdy prawda zostaje nagle objawiona, Virginia Woolf użyła kiedyś określenia ." Orhan Pamuk

Książka "Inne kolory" - Orhan Pamuk - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 630 stron i została wydana w 2012 r. Cena 35.93 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Orhan Pamuk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Boniecki. Rozmowy o życiu - okładka książki

Boniecki. Rozmowy o życiu

ks. Adam Boniecki, Anna Goc
Furia - okładka książki

Furia

Salman Rushdie
Śalimar klaun - okładka książki

Śalimar klaun

Salman Rushdie
Gra w klasy - okładka książki

Gra w klasy

Julio Cortazar
Lapidaria cz. 1-3. Tom 6 - okładka książki

Lapidaria cz. 1-3. Tom 6

Ryszard Kapuściński
Zeszyty don Rigoberta - okładka książki

Zeszyty don Rigoberta

Mario Vargas Llosa
Produkty podobne:
Kronos - okładka książki

Kronos

Witold Gombrowicz
Uśpiona czujność - okładka książki

Uśpiona czujność

Marta Kaczmarek-Giering