pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Spotkania z niezwykłymi ludźmi
Tytuł książki:

Spotkania z niezwykłymi ludźmi

Autor książki:

Osho

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarna Owca
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788380155381
ISBN: 978-83-8015-538-1
Data: 2016-10-17
25.03  32.99  7.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Podczas tysięcy godzin spotkań, rozmów ze swoimi uczniami Osho wielokrotnie opowiadał o autorach, artystach, Mistrzach, którzy wywarli wpływ na życie ludzi Wschodu i Zachodu.

Na kartach tej książki zebrano opowieści o najważniejszych z nich: Lao Tzu, Buddzie, Krishnie, Dionizjuszu, Sokratesie, Kabirze, Mirze, Gurdżijewie, Nietzschem, Gibranie, Krishnamurtim. Ich biografie przedstawione są w sposób typowy dla OSHO - gawędziarski, wręcz malowniczy. Każda opowieść niesie inne przesłanie, stanowi odmienny przykład życia spędzonego na poszukiwaniu prawdy i dążeniu do oświecenia. Różne drogi, różne miejsca, a cel zawsze ten sam: poznać i pokochać siebie samego. Stać się miłością i dzięki temu zrealizować swoją misję na tej ziemi. Zadajmy więc sobie pytania: Jakie znaczenie mają ci ludzie dla naszych czasów oraz: Jakie ich nauki możemy wprowadzić do naszego życia?
Jak mówi Osho: Historia nie odnotowuje buddów. To dlatego, kiedy słyszysz o Buddzie, Mahawirze czy Zaratustrze, wydają się oni być postaciami z mitologii, nie z historii. Wydaje się, że nigdy nie istnieli, albo że istnieli w ludzkich marzeniach, w poezji stworzonej przez kilku ludzi obdarzonych wyjątkową wyobraźnią, romantyków. Wydają się być spełnieniem marzeń. Są takimi ludźmi, jakimi ludzie pragną być... ale nie są rzeczywiści. A przecież żyli. Byli tak prawdziwi, że nie pozostawili po sobie żadnych śladów.

"Osho mówi o Jezusie, Buddzie, Mahawirze, Lao Tzu, sufi i starych mistrzach zen z takimi detalami, opisując ich tak barwnie i świeżo, jakby żyli w naszych czasach, jakby nosili dżinsy".

"Die Zeit"

Książka "Spotkania z niezwykłymi ludźmi" - OSHO - oprawa miękka - Wydawnictwo Czarna Owca. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2016 r. Cena 25.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
OSHO - autor m.in.:
Produkty podobne:
Nieosobowe Życie. Tom 1 - okładka książki

Nieosobowe Życie. Tom 1

Joseph S. Benner
Nieosobowe Życie. Tom 2 - okładka książki

Nieosobowe Życie. Tom 2

Joseph S. Benner