pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Seks, więź i terapia pary. Perspektywa Psychoanalityczna
Tytuł książki:

Seks, więź i terapia pary. Perspektywa Psychoanalityczna

Autor książki:

Christopher Clulow

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundament
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788392519850
ISBN: 978-83-9251-985-0
Data: 2016-11-02
32.04  44.00  11.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Seks, więź i terapia pary. Perspektywa Psychoanalityczna - Christopher Clulow - opis książki:

Unikalny na polskim rynku zbiór dwunastu esejów o seksualności par, napisany przez wybitnych, praktykujących psychoterapeutów londyńskiego Centrum Relacji Par - Tavistock (TCCR). Eseje dotykają różnorodnych problemów seksualnych, przeżywanych przez małżeństwa i pary. Autorzy szczegółowo opisują zaburzenia pożądania seksualnego (jego brak i utratę), lęk przed stosunkiem, seks w służbie zaburzonej więzi, funkcje perwersji, związki sadomasochistyczne.

Niektórzy z autorów dotykają aspektów rozwojowych seksualności takich jak np. seksualność i intymność wieku starszego. Część z tekstów poświęconych jest konkretnym aspektom technicznym psychoterapii par z problemami seksualnymi np. różnym sposobom interpretowania problemów seksualnych, sposobom inicjowania rozmowy o seksualności, roli technik behawioralnych i możliwości łączenia ich z myśleniem psychoanalitycznym i pracą w przeniesieniu. Artykuły są bogato ilustrowane przykładami z praktyki terapeutycznej autorów, jeden z tekstów stanowi całościowe, wyczerpujące studium przypadku psychoterapii pary, która utraciła pożądanie seksualne. Na koniec oddajmy głos autorytetom psychoanalizy i terapii par rekomendującym tę znakomitą książkę:
"książka jest tak świetna, że zasługuje na miano najważniejszej psychoanalitycznej publikacji na temat seksualności zaburzonych par, jaka kiedykolwiek się ukazała".

Peter Fonagy, Ph D, FBA
profesor psychoanalizy - Freud Memorial,
University College London
"Nareszcie, książka, na którą tyle czekaliśmy! Bogata kolekcja esejów Christophera Clulowa i innych wybitnych psychoanalityków pracujących z parami, przywraca seks brytyjskiej psychologii. Ten istny Tour de france znacząco rozwinie obszar terapii par, przemawiając także do specjalistów innych dziedzin zdrowia psychicznego. Te prowokujące i błyskotliwe eseje zajmą każdego czytelnika."
Estela V. Welldon, MD, D.Sc
założycielka i honorowa przewodnicząca
Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychoterapii Sądowej
autorka: Matka, madonna, dziwka

"Autorzy tego sezamu wiedzy psychoanalitycznej to badacze i klinicyści, opisujący seks z różnych punktów widzenia: od teorii więzi, psychologii rozwojowej, przez fizjologię, patologię i perwersję małżeńskiego seksu, aż po dynamikę seksualną w okresie starzenia się. Seks, więź i terapia pary stanowi pozycję, po którą każdy terapeuta pary i terapeuta psychoanalityczny powinien sięgnąć i która będzie wartościowym źródłem wiedzy przez kolejne lata."
David E. Scharff, MD
dyrektor Międzynarodowego Instytutu Psychoterapii.

autor: The Sexual Relationship

Książka „Seks, więź i terapia pary. Perspektywa Psychoanalityczna” - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundament. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2016 r. Cena 32.04 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Seks, więź i terapia pary. Perspektywa Psychoanalityczna"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Terapia psychodynamiczna w praktyce. - okładka książki
Terapia psychodynamiczna w praktyce. Studia przypadków Richard F. Summers, Jacques P. Barber
Terapia pary - okładka książki
Terapia pary Jurg Willi
Produkty podobne: