pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Znak twój. Dzieje polskiego godła i herbu

Autor książki:

Janusz Górski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, GWO
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 204 s.
EAN: 9788394743284
ISBN: 978-83-9474-328-4
Data: 2019-03-11
61.07 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Orzeł biały znak ciągłości naszego państwa od Piastów po dzień dzisiejszy. A jednocześnie świadek naszej burzliwej historii i towarzysz walki o wolność.
Jak podaje Marcin Bielski, szesnastowieczny pisarz i historyk, legendarny założyciel Gniezna Lech wybrał to miejsce na swą siedzibę z powodu wielkiej liczby orlich gniazd w okolicy, a na pamiątkę tego faktu [...] na chorągwiach swych kazał Lech kłaść Orła Białego za herb. Jest więc orzeł biały symbolem naszej kolebki, a ściślej gniazda a więc przynależności do wspólnoty.
Jak nasz narodowy znak zmieniał się na przestrzeni wieków? W jakich sytuacjach był wykorzystywany i jakim celom służył? Jakie ukryte znaczenia kryją jego wizerunki?
Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych faktów i ciekawostek można znaleźć w książce Znak twój. Dzieje polskiego godła i herbu. Nieocenioną wartość tej książki stanowią ilustracje, będące ogromnym dokumentalnym zbiorem zabytków, monet, pieczęci, druków, dzieł sztuki, przedmiotów codziennego użytku i innych artefaktów, na których widnieje znak orła białego.

Książka "Znak twój. Dzieje polskiego godła i herbu" - Janusz Górski - oprawa miękka - Wydawnictwo Gdańskie Oświatowe, GWO. Książka posiada 204 stron i została wydana w 2019 r. Cena 61.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.