pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

My, dzieci z obozów

Autor książki:

Wendy Holden

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 430 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381109161
ISBN: 978-83-8110-916-1
Data: 2019-06-07
26.61  42.00  15.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Historia trzech ciężarnych Żydówek, więźniarek obozu koncentracyjnego, którym udało się ukryć swój stan przed oprawcami i dzięki temu uniknąć śmierci.

Opowieść rozpoczyna się pod koniec II wojny światowej. Trzy nieznające się kobiety, po koszmarze obozu Auschwitz, zostają przewiezione do Freibergu i przeznaczone do niewolniczej pracy w zakładzie zbrojeniowym. Umieszczone w transporcie do obozu Mauthausen w Austrii, są pewne, że czeka je śmierć. Podczas trwającej siedemnaście dni gehenny, pochłaniającej życie połowy transportowanych więźniów, kobiety rodzą dzieci. Pomimo katastrofalnych okoliczności, głównie dzięki pomocy współwięźniów i szczodrości mieszkańców mijanych wiosek, zarówno matkom, jak i dzieciom udaje się przeżyć. Po wojnie matki z dziećmi rozpoczynają nowe życie w różnych częściach świata. Dopiero podczas obchodów 65. rocznicy wyzwolenia obozu Mauthausen dzieci dowiadują się o sobie wzajemnie i okolicznościach związanych z ich narodzinami - tak niezwykłych i tak jednoczących, że nie sposób nie podzielić się nimi z całym światem.

Książka ukazała się poprzednio pod tytułem Urodzeni, by żyć.

Książka "My, dzieci z obozów" - Wendy Holden - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 430 stron i została wydana w 2019 r. Cena 26.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Wendy Holden - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Lekarz z Auschwitz - okładka książki

Lekarz z Auschwitz

Szymon Nowak
Produkty podobne:
Rotmistrz Witold Pilecki - okładka książki

Rotmistrz Witold Pilecki

Joanna Wieliczka-Szarkowa