pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zmierzch Europy? Perspektywy przyszłości a chrześcijaństwo

Autor książki:

Robert T. Ptaszek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Von Borowiecki
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 321 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788365806147
ISBN: 978-83-6580-614-7
Data: 2017-05-29
23.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

O kryzysie kultury europejskiej, a nawet o jej nieuchronnym zmierzchu i ostatecznym końcu mówi się otwarcie od ponad wieku. Mówią przede wszystkim ci, którzy dzieje kultury ujmują biologicznie, opisując je narodzinami, rozwojem i wreszcie śmiercią. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że jedną z podstaw kultury europejskiej jest chrześcijaństwo. Ono zaś wykracza daleko poza Europę zarówno w sensie geograficznym, jak i kulturowym. Warto też pamiętać, że o obecnym stanie  europejskiej kultury w znacznym stopniu zdecydował zapoczątkowany przez myślicieli epoki oświecenia systemowy projekt budowy społeczeństwa z pominięciem chrześcijaństwa i jego dokonań.

Narastająca od tego czasu niechęć sporej części Europejczyków wobec własnej, chrześcijańskiej kultury to zjawisko trudne do zrozumienia, zwłaszcza że trwa ono nadal mimo coraz wyraźniej widocznych dziś w Europie objawów kryzysu. Wszelako jako chrześcijanie jednego możemy być pewni - zmierzch Europy nie musi i nie będzie oznaczać końca kultury chrześcijańskiej, choć może oznaczać koniec Europy, którą znamy... Przede wszystkim warto jednak razem z autorem przyjrzeć się bliżej tak zjawiskom pogłębiającym kryzys, jak i próbom ratowania Europy, przywracania jej zdrowej kultury, bo bez niej Europa jest i pozostanie tylko przestrzenią geograficzna podatną na zagospodarowanie przez obcych...

Książka "Zmierzch Europy? Perspektywy przyszłości a chrześcijaństwo" - Robert T. Ptaszek - oprawa miękka - Wydawnictwo Von Borowiecki. Książka posiada 321 stron i została wydana w 2017 r. Cena 23.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.