pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Europa socjalna. Iluzja czy rzeczywistość?
Europa socjalna. Iluzja czy rzeczywistość? 45.57 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Zmiany w polskim prawie karnym po wejściu w życie kodeksu karnego...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Zmiany w polskim prawie karnym po wejściu w życie kodeksu karnego z 1997 roku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788322724903
ISBN: 83-227-2490-X
Data: 2006-03-03
Cena wydawcy: 11.00 złpozycja niedostępna

Zmiany w polskim prawie karnym po wejściu w życie kodeksu karnego z 1997 roku - Tadeusz Bojarski, Katarzyna Nazar, Aleksandra Nowosad - opis książki:

Obowiązujący, trzeci polski kodeks karny z 1997 roku kształtował się pod hasłem osłabienia punitywności polskiego prawa karnego i zadośćuczynienia pokrzywdzonemu. Zasadnicze zmiany w stosunku do poprzedniego stanu prawnego dotyczą części szczególnej (poszczególne przestępstwa) i rozwiązań w zakresie polityki karnej, ajk sankcje karne, nadzwyczajne obostrzenia kary, stosowanie środków związanych z poddaniem sprawcy próbie. Zmiany objęły w pewnym stopniu również niektóre kwestie o charakterze bardziej teoretycznym niż praktycznym. Osłabienie represyjności polskiego prawa karnego było dość powszechnie aprobowane w środowiskach prawniczych, problemem spornym pozostały natomiast granice tego osłabienia. Spory w tej sprawie znalazły korzystne warunki z uwagi na niespotykany w Polsce wzrost przestępczości stwierdzonej w czasie, gdy kodeks wchodził w życie. Tworzyło to niestety korzystny klimat do przeprowadzania zmian nowego kodeksu karnego. Ich liczba przekroczyła dwadzieścia. Celem konferencji była właśnie ocena dokonanych nowelizacji, a także wypowiedzenia się co do dalszych potrzeb lub ich braku w tym zakresie. Zamierzeniem organizatorów konferencji była ponowna próba ustosunkowania się do tych problemów.

Książka „Zmiany w polskim prawie karnym po wejściu w życie kodeksu karnego z 1997 roku” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej.

Książka posiada 400 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zmiany w polskim prawie karnym po wejściu w życie kodeksu karnego..."
Tadeusz Bojarski, Katarzyna Nazar, Aleksandra Nowosad (red.) - autor m.in.:
Bójka i pobicie - okładka książki
Bójka i pobicie Aleksandra Nowosad;
Kupujący tę pozycję zamówili również: