pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zmagania na drodze wiary

Autor książki:

ks. Jarosław Piłat

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272 s.
EAN: 9788381278362
ISBN: 978-83-8127-836-2
Data: 2022-05-18
13.70 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Każdy człowiek snuje swoją niepowtarzalną opowieść, przemierza drogę, która od chwili narodzenia ciągnie się aż po ziemski kres jego istnienia. W tę opowieść wpisana jest historia spotkania z Bogiem, odkrycie niepowtarzalności osoby ludzkiej, dzieje człowieczej miłości, odkrywanie prawdy, twórczość i praca, zabieganie o dobro. Wpisane w nią są również ludzkie błędy i upadki. Szkieletem konstrukcyjnym tej opowieści, a zarazem drogowskazem czy zbiorem zasad, dzięki którym człowiek może sprawnie poruszać się po tej drodze i osiągnąć jej cel, są poznanie i doświadczenie Boga, wiara w Niego. W książce, którą Czytelniku bierzesz do rąk, pragnę przybliżyć Ci tę niezwykłą drogę oraz opisać sposoby jej przemierzania.

JAROSŁAW PIŁAT - katolicki ksiądz, przez całe życie związany z Warszawą. Wykształcenie zdobywał w Warszawie, Paryżu i Rzymie. Duszpasterz posługujący w wielu środowiskach stolicy, przez pewien czas proboszcz dużej miejskiej parafii, szczególnie oddany służbie rodzinom katolickim oraz posłudze konfesjonału. Wieloletni wykładowca w Prymasowskim Instytucie Życia Wewnętrznego (Stefanianum) w Warszawie. Pedagog - założyciel, współzałożyciel i inicjator kilku szkół i przedszkoli katolickich.

Intelektualnie zafascynowany duchowością chrześcijańską. Szczególnymi obszarami jego obecnej refleksji są podstawy i rozwój życia duchowego, duchowość kapłańska, mistyka łacińska i tematyka oczyszczeń duchowych oraz proces uświęcenia. Autor niedawno wydanej książki Życie w cieniu pandemii. Tajemnica przemijania (2021), wznowionej, a niezwykle aktualnej Oddać się Bogu i ludziom. Duchowość kapłańska w ujęciu kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dwóch tomów - Adwent (2021) i Wielki Tydzień i Oktawa Wielkanocy (2022), które ukazały się w ramach cyklu Komentarze duchowe na każdy dzień .

Książka "Zmagania na drodze wiary" - ks. Jarosław Piłat - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2022 r. Cena 13.70 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.