pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wanda Malczewska. Proroctwa wizje i życie dla Polski

Autor książki:

Ks. Grzegorz Augustynik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
EAN: 9788380797567
ISBN: 978-83-8079-756-7
Data: 2022-06-10
29.42  44.90  15.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Wanda Malczewska, przez niektórych nazywana polską Katarzyną Emmerich. Mistyczka z Parzna otrzymała od Boga dar widzenia przyszłych wydarzeń, głównie dotyczących losów Ojczyzny i Kościoła.

Prawie 50 lat przed Cudem Nad Wisłą, Wanda Malczewska usłyszała od Matki Bożej, że 15 sierpnia stanie się świętem waszym narodowym, bo w tym dniu odrodzona Polska odniesie świetne zwycięstwo nad wrogami, dążącymi do jej zagłady.

Mistyczka wyprzedzała swoją epokę. Uczyła chłopów pisania, czytania i religii. W czasie Powstania Styczniowego organizowała szpitale. O kanonizację wizjonerki zabiegała Zofia Kossak. Jan Paweł II nazwał ją apostołką i wspaniałą przewodniczką w dziele ewangelizacji.

Polska zawsze będzie przedmurzem Kościoła
- o ile sobie nie da wiary odebrać
Życie mistyczne Malczewskiej łączyło się z ekstazami, wizjami i przeżywaniem Męki Chrystusa na Drodze Krzyżowej. Słowa Zbawiciela i Maryi usłyszane w czasie objawień zapisywała skrupulatnie w dzienniku. Dzięki nadprzyrodzonemu darowi zawsze wiedziała, kto świętokradczo usiłuje przystępować do ołtarza i z tego powodu żarliwie modliła się w intencji nawrócenia kapłanów.

Rosję spotka kara Boska za krew przelaną, wołającą o pomstę do nieba. Straszne klęski spadną na Polskę, ale jej nie zgniotą.

Niech czas jubileuszu narodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej przyczyni się do dogłębnego wniknięcia w bogactwo jej duchowego dziedzictwa abyśmy w obecnym czasie i wobec aktualnych wyzwań starali się naśladować jej pokorne życie dla innych.

Bp Marek Solarczyk

Książka "Wanda Malczewska. Proroctwa wizje i życie dla Polski" - ks. Grzegorz Augustynik - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2022 r. Cena 29.42 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]