pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Złowrogi cień Marszałka

Autor książki:

Rafał A. Ziemkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fabryka Słów
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788379641406
ISBN: 978-83-7964-140-6
Data: 2017-05-10
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Rzucam na Polskę za duży cień miał ponoć powiedzieć Marszałek z właściwą swej starości megalomanią. Duży czy mały nie w tym rzecz ale w tym że jest to cień w którym nic dobrego nie może wyrosnąć. W którym kwitnąć może tylko wiara w prymitywne recepty w to że wszystko stać się może siłą ducha i mocą słuszności że trzeba tylko znaleźć wodza oddać mu się całą duszą i bić kurwy i złodziei które On do bicia wskaże.

Odurzeniu postacią Józefa Piłsudskiego zawdzięczmy do dziś marność naszej niepodległości i to wszystko co do cna nam ją obrzydza. Niesprawność państwa bezkarność i wszechwładzę politycznych sitw chroniczny stan niemożności a nade wszystko plemienność życia politycznego sprowadzonego do podjudzania Polaków przeciwko sobie.

Kult Piłsudskiego niszczy to co stanowi naszą cywilizacyjną odrębność co decyduje o naszej wyjątkowości co nam pozwoliło odnieść największy sukces w dziejach jakim było odzyskanie i obronienie niepodległości po I Wojnie Światowej i co powinno pozostać jak za dawnych czasów podstawą polskości Polski republikanizm. Bez uświadomienia sobie tego nie zrozumiemy na czym naprawdę polegało znaczenie Komendanta dla polskości.

Książka "Złowrogi cień Marszałka" - Rafał A. Ziemkiewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Fabryka Słów. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2017 r.

Ocena: 2 (z 1 ocen)
kolorkolorszaraszaraszara