pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zdrajca

Autor książki:

Witold J. Ławrynowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo LTW
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 324 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788375655780
ISBN: 978-83-7565-578-0
Data: 2018-11-27
23.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Karol Czerski vel Karl Bauman po ostatnich przeżyciach na pograniczu polsko-sowieckim (opisanych w książce "Sprzedawczyk") tymczasowo osiadł z żoną Anną w Pradze. Nie dane mu było jednak długo odpoczywać, bowiem kontakt z nim nawiązuje oficer francuskiego wywiadu Alain Godard. Chce wynająć Czerskiego do pracy szpiegowskiej. Ma on udać się do Istambułu, gdzie odbędzie się tajna konferencja w sprawie handlu bronią między przedstawicielami Niemiec i Rosji Sowieckiej. Francuzi dowiedzieli się bowiem, że Rzesza weszła w posiadanie nowoczesnego brytyjskiego czołgu, który otrzymali najpewniej od Sowietów, a na mocy postanowień Traktatu Wersalskiego nie wolno im się zbroić. Z drugiej strony możliwa jest współpraca Niemców z Brytyjczykami, a wtedy Francuzi chcą zachować anonimowość. Deuxieme Bureau chce poznać szczegóły tych działań, dowiedzieć się kto jest istotnym graczem i eliminując go zapobiec remilitaryzacji Niemiec. Potrzebują więc doświadczonego i pewnego człowieka, który nie ma powiązań z francuskim wywiadem i który odważy się na tak karkołomne i niebezpieczne zadanie.

Czerski wyraża zgodę, chce bowiem zapewnić sobie i żonie zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Jego misja niesie ze sobą dodatkowe niebezpieczeństwo: Sowieci wydali na niego wyrok śmierci i nadali mu najwyższy priorytet wykonania. Karol zostawia więc niezadowoloną i zaniepokojoną Annę w Pradze i rusza do Turcji. Nie wie jednak, że i jej grozi niebezpieczeństwo ze strony OGPU, której agenci posuną się do wszystkiego, by dowiedzieć się, gdzie jest Czerski.

Książka "Zdrajca" - Witold J. Ławrynowicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo LTW. Książka posiada 324 stron i została wydana w 2018 r. Cena 23.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.