pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Lwowski weteran

Autor książki:

Witold J. Ławrynowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo LTW
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 366 s.
EAN: 9788375657548
ISBN: 978-83-7565-754-8
Data: 2021-10-07
27.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Powieść przenosi nas do Lwowa lat dwudziestych w środowisko ludzi, którzy po Wielkiej Wojnie nie mieli do czego wracać. Zwolniony z niewoli wojenny weteran, Wincenty Jaszyński, dowiaduje się, że nie ma już jego domu ani rodziny, nikt na niego nie czeka i nie ma za co żyć. Z konieczności schodzi na drogę przestępstwa, ale będąc człowiekiem inteligentnym, nie zostaje pospolitym bandytą - zajmuje się włamaniami do wybranych kas pancernych, a im bardziej skomplikowany, nowoczesny zamek, tym większe wyzwanie dla jego umysłu.

W tym samym czasie nieznany sprawca dokonuje serii mordów na zaangażowanych w działalność nacjonalistyczną ukraińskich mieszkańcach. Policja jest bezsilna, zabójca nie zostawia śladów, a jego motywy, wprawdzie nieznane, mogą być polityczne. Wśród ukraińskiej społeczności Lwowa nastroje osiągają punkt wrzenia. Niebawem wychodzi na jaw, że ktoś widział zabójcę - świadkiem jednego z morderstw mógł być człowiek, który chwilę wcześniej dokonał włamania do Galicyjskiej Kasy Oszczędnościowej?

Książka "Lwowski weteran" - Witold J. Ławrynowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo LTW. Książka posiada 366 stron i została wydana w 2021 r. Cena 27.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.