pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Zarządzanie podmiotem leczniczym
Zarządzanie podmiotem leczniczym 127.87 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Zarządzanie personelem w małej
Zarządzanie personelem w małej firmie 55.63 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Zarządzanie projektami
Zarządzanie projektami 41.78 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Zarządzanie personelem pielęgniarskim w podmiotach leczniczych. Zagadnienia...
książka:

Zarządzanie personelem pielęgniarskim w podmiotach leczniczych. Zagadnienia wybrane

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788326443442
ISBN: 978-83-2644-344-2
Data: 2013-07-18
pozycja niedostępna

Zarządzanie personelem pielęgniarskim w podmiotach leczniczych. Zagadnienia wybrane - Bożena Pietrzak, Tomasz Karkowski - opis książki:

Książka prezentuje aktualne zagadnienia dotyczące funkcjonowania placówek ochrony zdrowia i ich zespołów pielęgniarskich w odniesieniu do współczesnych problemów organizacji ochrony zdrowia. Wielopłaszczyznowe ujęcie tematu bazujące na doświadczeniach zawodowych autorów pozwala na zapoznanie się z konkretnymi przykładami rozwiązań organizacyjnych, wynikami ich zastosowania w praktyce oraz oceną ich skuteczności.

Publikacja składa się z dwóch części, w których przedstawiono m.in.: - kształtowanie bezpiecznego i zdrowego miejsca pracy kadry pielęgniarskiej w podmiotach leczniczych; - różnice pomiędzy zatrudnieniem pracowniczym a niepracowniczym personelu pielęgniarskiego; - specyfikę relacji pielęgniarka-pacjent oraz specyfikę działań zespołów lekarsko-pielęgniarskich; - praktyczne aspekty pracy pielęgniarki w lecznictwie ambulatoryjnym w zakresie podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej; - metody szacowania zapotrzebowania na opiekę pielęgniarską, doskonalenie i rozwój zawodowy pielęgniarek, organizowanie stanowisk pracy oraz organizowanie opieki nad pacjentem i dbanie o jej jakość w szpitalach; - zagadnienia z zakresu pielęgniarstwa rehabilitacyjnego.

Książka „Zarządzanie personelem pielęgniarskim w podmiotach leczniczych. Zagadnienia wybrane” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 400 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zarządzanie personelem pielęgniarskim w podmiotach leczniczych. Zagadnienia..."