pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Zależność a rozwój w Ameryce Łacińskiej. Próba interpretacji socjologicznej
Księgarnia »
Książki »
książka:

Zależność a rozwój w Ameryce Łacińskiej. Próba interpretacji socjologicznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 286 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788360093566
ISBN: 978-83-6009-356-6
Data: 2008-06-27
28.20 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zależność a rozwój w Ameryce Łacińskiej. Próba interpretacji socjologicznej - Fernando Herique Cardoso, Enzo Faletto - opis książki:

Polskie wydanie książki Zależność a rozwój w Ameryce Łacińskiej F. H. Cardoso i E. Falleta, które biorą Państwo do rąk, ukazuje się ponad czterdzieści lat po ukończeniu jej przez autorów. Od tego czasu autorzy niniejszego eseju opublikowali kilkanaście innych prac, przeżyli chwile akademickich wzlotów, a w przypadku F. H. Cardoso, wielką karierę polityczną. Tym niemniej największym dziełem, dzięki któremu stali się klasykami, obecnymi w każdej szerszej humanistycznej refleksji nad dziejami Ameryki Łacińskiej, jest właśnie niniejszy esej.

Książka F. H. Cardoso i E. Falleta zyskała sobie dużą poczytność w świecie i przełożona została na kilkadziesiąt języków. Wynika to zarówno ze względów merytorycznych, o których będzie mowa, jak i z popularności tematu, który ekscytował świat przynajmniej od połowy XX wieku. Zaczęto sobie wówczas zadawać pytanie o przyczyny niedorozwoju gospodarczego ogromnego kontynentu latynoamerykańskiego. Taka była geneza szkoły ekonomicznej, zwanej "teorią zależności” (teorde la dependencia), która ukształtowała się w stolicy Chile wokół działającej od 1948 roku, Comisión Económica para Am鲩ca Latina y el Caribe, znanej w świecie jako CEPAL.

W publikacji zamieszczony został aneks - Nowe drogi: refleksie na temat niektórych wyzwań globalizacji - referat Fernando H. Cardoso wygłoszony w 2007 r. na Uniwersytecie Południowej Karoliny.
Jerzy Mazurek

Książka „Zależność a rozwój w Ameryce Łacińskiej. Próba interpretacji socjologicznej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.

Książka posiada 286 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zależność a rozwój w Ameryce Łacińskiej. Próba interpretacji socjologicznej"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
(Nie)formalne imperium. Wielka - okładka książki
(Nie)formalne imperium. Wielka Brytania i Ameryka... Norbert Nowakowski, Marcin F. Gawrycki